ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران در دهمین روز خود

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران در دهمین روز خود

پتروشیمی گچساران
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران در دهمین روز خود

تجمع اعتراضی کارگران «مجتمع پتروشیمی گچساران » در اعتراض به بی توجهی مسئولین به مطالباتشان که از ۱۰ روز قبل آغاز شده بود، امروز نیز ادامه یافت.

بر اساس گزارشات رسیده، شرکت «لیموچی» به عنوان پیمانکار به بهانه مشکلات مالی از پرداخت دست‌کم ۴ماه دستمزد و دیگر مطالبات کارگران درمجتمع پتروشیمی گچساران کوتاهی کرده است و به همین دلیل کارگران برای پیگیری مطالبات خود، کار در پتروشیمی را از ۱۰ روز قبل متوقف کرده و در محل کار خود دست به برگزاری تجمع اعتراضی زده اند.

یکی از کارگران پتروشیمی گچساران در این رابطه گفت: معترضان مانند روزهای گذشته به آرامی در محوطه و مقابل درب ورودی مجتمع پتروشیمی تجمع می کنند تا وعده‌های مسئولان در خصوص مطالباتشان عملیاتی شود.
او در ادامه می‌افزاید: کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه خود هستند و تا این لحظه از جانب متولیان امر پاسخ مشخص و شفافی به خواسته‌های آنها داده نشده است.

یک کارگر دیگر در رابطه با این تجمع می‌گوید: مسئولان پتروشیمی گچساران با پرداخت نامنظم دستمزد، گذران زندگی خانواده های حدود ۸۰ کارگر شاغل در این مجتمع را با مشکل مواجه کرده‌اند و متاسفانه این روزها در شرایط دردناکی به سرمی بریم که به نان شب خود بیش از هر زمان دیگری محتاج هستیم.

این کارگر می‌گوید، روند پرداخت مجموع مطالبات او و همکارانش در پتروشیمی گچساران دست‌کم در ۴ ماه اخیر با تاخیرهایی مواجه بوده است به طوری که در حال حاضر هیچ امیدی به گرفتن مطالباتشان تا قبل از سال جدید را ندارند.

کوروش امدادی ،مسئول حراست پتروشیمی گچساران پیشتر درخصوص مطالبات این کارگران گفته بود: بیش از ۷۰ کارگر در شرکت پیمانکاری “لیموچی” پتروشیمی گچساران مشغول به کار هستند که ۳۵نفر آنها از نیروهای متخصص هستند.
امدادی در خصوص معوقات کارگران پتروشیمی نیز گفته بود که حقوق کارگران شرکت پیمانکاری “لیموچی” تا پایان دی ماه سال جاری پرداخت شده و تا ۲۳ اسفندماه امسال حقوق معوقه و عیدی این کارگران پرداخت خواهد شد.

یکی از کارگران در واکنش به سخنان رئیس حراست پتروشیمی گفت: نمی دانم امدادی بر چه اساس و معیاری گفته است که حقوق کارگران تا پایان دی ماه پرداخت شده است؟!! درحالی که خیلی از کارگران حتی حقوق آبان ماه خودشان را هم دریافت نکرده اند!!.
او در ادامه می‌افزاید: مسئولان پتروشیمی گفته‌اند معوقات تا ۲۳ اسفند ماه جاری پرداخت می شوند اما بدانید که ما هیچ امیدی به وعده های سرخرمن مسئولان نداریم و اگر هم از دستشان بربیاد حق عیدی ما کارگران را هم پرداخت نخواهند کرد و با این اوضاع نابسامان پتروشیمی، ما باید همچنان در سال بعد منتظر مطالبات خود باشیم.

۱۲ ساعت کاربا حداقل دستمزد

کارگر شاغل دیگری در پتروشیمی گچساران می‌گوید: غیر از بحث تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی مطرح است، کارگران بسیاری با حداقل حقوق در این مجتمع مشغول بکار هستند، ما روزی حداقل ۱۲ ساعت در مجتمع پتروشیمی گچساران کارمی کنیم و با حداقل دستمزد، که آن را هم به درستی به ما نمی دهند.
او با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه خود هستند، گفت: تا این لحظه از جانب مسئولین پتروشیمی و دیگر مدیران شهری پاسخ مشخصی به خواسته‌های ما داده نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment