ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران متروی اهواز ، ۱۸ مــــاه کــــار بــــدون دســــتــــمــــزد

کارگران متروی اهواز ، ۱۸ مــــاه کــــار بــــدون دســــتــــمــــزد

کارگران متروی اهواز
ایران – کارگری

کارگران متروی اهواز ، ۱۸ ماه کار بدون دستمزد

براساس گزارش منابع کارگری در اهواز کارگران متروی اهواز ۱۸ ماه معوقه مزدی به علاوه ۴ماه بیمه معوقه از کارفرما طلبکارند. شهرام شاهین زاده، مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز ضمن تایید به تعویق افتادن حقوق این کارگران گفت: به دلیل اختلافات به وجود آمده با پیمانکار پروژه، موضوع برای حل در شورای عالی فنی مطرح شده است.

یک نفر از کارگران زحمتکش شرکت «تونل‌سازان» متروی اهواز در این رابطه گفت: ما کارگران قراردادی شرکت «تونل‌سازان» هستیم که ۱۸ ماه معوقه مالی داریم. کارگران این شرکت حدود۱۷۰ نفر هستند. از این ۱۸ ماه معوقه؛ حدود ۱۴ ماه آن از شرکت قبلی یعنی شرکت کیسون است.

این کارگر در ادامه گفت: شرکت فعلی ما می‌گوید به دلیل اینکه شرکت کیسون پول را نداده است، این شرکت هم توان پرداخت بدهی کارگران را ندارد.

او اضافه می‌کند: کارگران متروی اهواز از فروردین سال گذشته تا امروز حقوق دریافت نکرده‌اند. ۴ماه هم از فروردین امسال تا امروز بیمه‌شان پرداخت نشده است. برخی از همکاران به دلیل شرایط اقتصادی کشور با مسافر کشی سعی در امرار معاش دارند.

یکی دیگر از کارگران این شرکت ضمن تاکید بر به تعویق افتادن پرداخت حقوق 16 ماه کارگران گفت: کارکنان شرکت کیسون در ابتدا حدود 2هزار نفر بودند اما در حال حاضر به 190 نفر کاهش یافته اند. این درحالیست که با کارگران اخراجی هم تسویه حساب نشده است.

او در ادامه می‌گوید: شرکت کیسون و کارفرما اختلافاتی دارند که همین اختلاف سبب ضربه به کارگران شده است. درواقع کارگران قربانی این اختلافات هستند.

وی در خاتمه گفت: کارگران متروی اهواز با مشکلات مالی مواجه شده اند بسیاری از آنها خودرو و وسایل زندگی خود را برای گذران زندگی فروخته اند و بسیاری دیگر در هزینه های معیشتی روزمره خود در مانده‌اند.

فعال شدن مجدد پروژه قطار شهری اهواز

شهرام شاهین زاده، مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز ضمن تایید به تعویق افتادن حقوق کارگران این شرکت گفت: این پروژه از ابتدای امسال متوقف شده بود؛ اما مجددا در چند روز آینده فعال می‌شود. مشکلات مالی پروژه قطار شهری اهواز و اختلاف بین کارفرما و پیمانکار این شرکت مساله جدیدی نیست و تاکنون کارگران بارها قربانی این مساله شده‌اند.

یادآوری می‌شود که پروژه قطار شهری اهواز 13 سال پیش شروع شد، مجریان این پروژه نوید روزهایی در آینده نزدیک برای کاهش بار ترافیکی در شهر اهواز را می‌دادند اما ثمره آن تا امروز چیزی به غیر از کنده کاری های نیم بند در نقاط مختلف در سطح شهر و هدر دادن مبالغ هنگفت و حقوق معوقه 16 ماهه کارگران زحمتکش در این پروژه نبوده است.

بیشتر بخوانید: عدم پرداخت ۱۳ ماه حقوق کارگران پروژه متروی اهواز( شرکت کیسون)

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment