ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران کارخانه لاستیک پارس نگران از واگذاری مالکیت این واحد صنعتی

کارگران کارخانه لاستیک پارس نگران از واگذاری مالکیت این واحد صنعتی

کارگران کارخانه لاستیک پارس نگران از واگذاری مالکیت این واحد صنعتی
ایران – کارگر

کارگران لاستیک پارس نگران از واگذاری مالکیت این واحد صنعتی

پس از انتشار آگهی رسمی مزایده فروش سهام کارخانه لاستیک پارس، شماری از کارگران این واحد صنعتی نگرانی خود را نسبت به آینده شغلی خود اعلام کردند.

بنا به گزارش خبرگزاریها، به دنبال انتشار آگهی رسمی مزایده فروش سهام کارخانه لاستیک پارس، شماری از کارگران این واحد صنعتی نگرانی خود را نسبت به آینده شغلی خود اعلام کردند.

کارگران کارخانه لاستیک پارس می‌گویند: اگرچه در ماه‌های اخیر مدیریت کارخانه لاستیک پارس از آغاز روند روبه‌بهبود فعالیت‌های این واحد صنعتی خبر داده‌است اما شرایط به‌گونه‌ای است که کارگران باقیمانده نسبت به ادامه یافتن سیاست‌های تعدیل ساختاری در این واحد صنعتی نگران هستند.

به قرار اطلاع شمار کارگران باقیمانده در این واحد صنعتی در حال حاضر نزدیک به 300 نفر است و آنطور که این کارگران از زبان مدیریت کارخانه عنوان می‌کنند تاکنون مبالغ قابل توجهی بابت بازنشستگی شمار قابل توجهی از کارگران قدیمی هزینه شده است.

کارگران لاستیک پارس می‌گویند اگرچه از شنیدن اخبار مربوط به برقراری احکام بازنشستگی همکاران قدیمی خود و نیز بهبود وضعیت اقتصادی محل کارشان خرسند هستند اما تا این لحظه از جانب کارفرما در شرایط کاری آنها تغییری ایجاد نشده است و آنها با همان شرایط قبلی ساعت و حجم کاری و مزد دریافتی مشغولند.

کارگران همچنین در خصوص تصمیمی که از جانب مدیران و مالکان لاستیک پارس برای فروش مزایده‌ای سهام این واحد صنعتی گرفته شده است، افزودند: در چنین شرایطی اگرچه انتشار اخبار مربوط به اقدامات انجام شده برای جذب سرمایه‌گذار جدید می‌تواند خبری مثبت در مورد آینده فعالیت‌های این واحد صنعتی تلقی شود اما نظر به تجارب مشابهی که آنها تاکنون به صورت دورا دور از سرنوشت واحدهای صنعتی واگذار یا خصوصی سازی شده  بدست آورده‌اند، شرایط کنونی برای آنها می‌تواند نگران‌کننده تلقی شود.

یادآوری اینکه در سالها و ماههای اخیر، خصوصی سازی هر واحدی تولیدی، هر کارخانه و کارگاه، برای کارگران زحمتکش به مثابه ورود به چرخه رکود و تعطیلی کارخانه یا کارگاه، حقوق‌های معوقه و نهایتأ تعدیل و اخراج کارگران بوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment