ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتراضات کارگری – اعتراض کارگران عسلویه به نداشتن امنیت جانی…

اعتراضات کارگری – اعتراض کارگران عسلویه به نداشتن امنیت جانی…

اعتراض کارگران عسلویه به نداشتن امنیت جانی
ایران –  اخبار کارگری 

 اعتراض کارگران عسلویه به نداشتن امنیت جانی

روز شنبه ۱۳ آبان ماه ۹۶ کارگران عسلویه با رسانه ای کردن اعتراضاتشان نسبت به نداشتن امنیت جانی در مسیرهای خطرناک ترددشان ، خواستار ایمن‌ سازی جاده ها شدند. بر اثر تصادفی که هفته گذشته میان دو دستگاه مینی‌‌بوس در جاده عسلویه کنگان اتفاق افتاد یکی از کارگران پروژه‌های نفتی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی کشته و هفت نفر دیگر مصدوم شدند.

موضوع دیگر این کارگران معترض پرداخت نشدن معوقات مزدی بازهم شماری از کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه را به تجمع کشاند.

پرداخت نشدن معوقات مزدی باز هم شماری از کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۲ و ۲۴ منطقه ویژه عسلویه می باشد.

منابع خبری در همین رابطه گفتند: شماری از این کارگران، روز دوشنبه، ۹ آبان‌ماه نیز در اعتراض به ۴ ماه معوقه مزدی در محوطه اطراف محل کارشان تجمع کردند.

در هفته‌های قبل‌تر نیز شماری از این کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفی خود تجمع اعتراضی برپا کرده بودند.

به گفته همین منابع خبری این کارگران که در استخدام چند شرکت پیمانکاری هستند می‌گویند که از ابتدای سال جاری تاکنون، تنها ۲۰ تا ۴۰ درصد از مطالبات مزدی خود را دریافت کرده‌اند.

 

رانندگان تاکسی خط تنکابن-رامسر دست به تجمع اعتراضی زدند

رانندگان تاکسی خط تنکابن-رامسر دست به تجمع اعتراضی زدند

روز یکشنبه۱۴آبان‌ماه۹۶ رانندگان تاکسی خط تنکابن-رامسر در اعتراض نامشخص بودن ایستگاه سواری در شهرداری رژیم در تنکابن دست به تجمع زدند.

اعتراض کارگران مرز باشماق مریوان نسبت به عدم ارائه خدمات

اعتراض کارگران مرز باشماق مریوان نسبت به عدم ارائه خدمات

صبح روز یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ کارگران مرز باشماق مریوان به عملکرد شرکت انبارهای عمومی انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ صبح امروز  (چهاردهم مهر) جمعی از کارگران مرز باشماق در شهرستان مریوان در اعتراض به عملکرد شرکت انبارهای عمومی تجمع کردند.

از قرار معلوم، این شرکت تعهد داشته در ازای کسر مبلغی از دستمزد کارگران ، به آنها خدماتی ارائه دهد که تا کنون در ارائه این خدمات از قبیل سرویس بهداشتی و جای خواب، تعلل کرده‌است.

کارگران مرز باشماق، در ازای جابجایی و تخلیه بار مزد می‌گیرند و تعدادی از آنها می‌گویند: بخشی از مزد را به این شرکت پرداخته‌ایم؛ اما هیچ خدماتی دریافت نکرده‌ایم.

این کارگران می‌گویند در شرایطی که امکانات رفاهی برای ما فراهم نشده‌است، کار کردن دشوار است.

 

تجمع شماری از کارگران منطقه آزاد اروند در مقابل دفتر اشتغال

تجمع شماری از کارگران منطقه آزاد اروند در مقابل دفتر اشتغال

جمعی از کارگران شاغل در منطقه آزاد اروند صبح امروز در اعتراض به ممنوعیتی که به تازگی برای ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی وضع شده است، تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،جمعی از کارگران  شاغل در منطقه آزاد اروند صبح امروز در اعتراض به ممنوعیتی که به تازگی برای ورود یکی از  نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی وضع شده است، تجمع کردند.

از قرار معلوم این اجتماع اعتراض در مقابل محل استقرار دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند برپا شده است و در این اجتماع صنفی شماری از کارگران که در کارگاه‌های مستقر در محدوده منطقه آزاد اروند، مشغول کارمد حضور دارند و خواستار پیگیری مطالبات خود از سوی نماینده صنفی منتخب خود هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment