ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران عسلویه ؛ اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات چندماهه

کارگران عسلویه ؛ اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات چندماهه

کارگران عسلویه
ایران – کارگری

کارگران عسلویه ؛ اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات چندماهه

براساس گزارشات رسیده از کارگران عسلویه ، مطالبات چندین ماه کارگران فازهای ۲۰ و ۲۱ عسلویه پرداخت نشده است. کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی که در عسلویه مشغول به کار هستند، چندین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

کارگران عسلویه بارها برای دریافت مطالبات خود به دفاتر شرکت‌های پیمانکاری مراجعه کرده‌اند، ولی پاسخ نگرفتند، در نتیجه در روزهای گذشته اعتراض خود را با برگزاری یک تجمع اعتراضی نشان دادند. به گفته کارگران عسلویه، این کارگران که در بخش‌های مختلف پروژه‌های فازهای ۲۰ و ۲۱ مشغول به کار هستند، بین دو تا پنج ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

یکی از کارگران معترض در رابطه با علت تجمع شان می‌گوید: در گذشته نیز دستمزد و مزایای ما گاهی با ماه‌ها تاخیر پرداخت می‌شد ولی حالا اوضاع فرق کرده است؛ همه چیز به شدت گران شده و خانواده‌های ما که در شهرهای دور و نزدیک چشم انتظار دستمزدمان هستند، در هزینه‌های روزانه درمانده‌اند؛ داریم به آغاز سال تحصیلی نزدیک می‌شویم اما برای تامین هزینه تحصیل فرزندانمان دچار مشکل هستیم.

علیرغم وضعیت معیشتی سخت این کارگران زحمتکش، شرکت پیمانکاری عموماً عدم پرداخت صورت وضعیت‌های پیمانکاری توسط کارفرمایان مادر را دلیل تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران عنوان می‌کنند و می‌گوید: به محض وصول مطالباتمان، مزد کارگران را خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: به بردگی گرفتن و بیگاری کشیدن از کارگران فازهای نفتی در عسلویه

هر چند وقت یکبار كارگران زحمتکش عسلویه براي دريافت حقوق عقب افتاده شان بايد به صورت دسته جمعي مقابل اتاق پيمانكار دست به تجمع اعتراضی بزنند، که بعضا همین باعث مي شود كه در همان تجمع‌ها عده زيادي از كار اخراج شوند و يا اينكه ديگر هیچ وقت نتوانند به حق و حقوق‌شان برسند، و مستمرا چماق اخراج بالای سر این کارگران هست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment