کارگران راه‌آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و دیگر مطالبات، اعتصاب کردند - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران راه‌آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و دیگر مطالبات، اعتصاب کردند

کارگران راه‌آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و دیگر مطالبات، اعتصاب کردند

کارگران راه‌آهن تبریز
ایران – کارگری

کارگران راه‌آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و دیگر مطالبات، اعتصاب کردند

 کارگران راه‌آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه، کاهش ضریب سختی‌کار و عدم تسویه مطالباتشان، شب گذشته را در ساختمان راه‌آهن تبریز سپری کردند. کارگران راه‌آهن تبریز صبح روز پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ از حضور در محل کار، خودداری کردند.

شماری از کارگران بخش تعمیرات شرکت گسترش آهن راه که در روز گذشته در ساختمان راه آهن تبریز به علت دو ماه معوقات مالی تجمع کرده‌ بودند، شب گذشته را در این ساختمان برای پیگیری مطالباتشان به سر بردند. این کارگران برای اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان صبح امروز دست به اعتصاب زده و از حضور در محل کار خودداری کردند.

یکی از کارگران راه‌آهن گفت: «ما کارگران قراردادی هستیم. به علت سختی بالای کار بیمه‌ی ما از روز اول پرداخت شده‌ است. اما مقدار بیمه‌ی پرداخت شده با درجه‌ی سختی کار ما هماهنگ نیست.»

وی در ادامه حرف‌هایش گفت: «ضریب سختی کار ما از ۱۰ به ۷ رسانده‌اند. این کار روی بیمه‌ پرداختی شرکت برای کارگران تاثیر مستقیم دارد.» همین کارگر در ادامه افزود: «کارگران راه‌آهن آذربایجان نزدیک به ۱۰ یا ۱۲سال است که قراردادی کار می‌کنند. شرکتی که کارش تمام شده، با ما تسویه نکرده‌است . ما حتی شکایت آن شرکت را به تهران بردیم ولی نتیجه نداد. ما از فروردین امسال (۹۷) حقوق دریافت نکرده‌ایم.»

کارگران راه‌آهن تبریز ، شب را در ایستگاه ماندند

با تایید این خبر، مدیرکل راه‌آهن آذربایجان گفت: «تجمع این کارگران به علت دو ماه حقوق معوقه از اردیبهشت و خرداد بوده ‌است و شب گذشته را در ایستگاه بودند. مسولان مربوطه در حال پیگیری مطالبات کارگران هستند. این کارگران امروز از حضور در محل کار خود خودداری کرده‌اند.» لازم به یادآوری است که شماری از کارگران راه‌آهن تبریز روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه امسال نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و حقوق عقب‌افتاده خود، در ایستگاه راه‌آهن تبریز دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

بیشتر بخوانید: بیانیه شورای هماهنگی کارگران‌ و کارکنان خط و ابنیه‌فنی راه‌آهن برای وصول مطالبات

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment