ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران خشمگین شهرداری اندیمشک درسومین روز اعتراضشان

کارگران خشمگین شهرداری اندیمشک درسومین روز اعتراضشان

کارگران خشمگین شهرداری اندیمشک درسومین روز اعتراضشان
ایران – کارگری

 کارگران خشمگین شهرداری اندیمشک  درسومین روز اعتراضشان

روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۹۶ کارگران خشمگین شهرداری اندیمشک  درسومین روز اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه با تجمع جلوی درب ورودی شهرداری مانع  ورود شهردار به ساختمان شهرداری شدند.

بنابر گزارش منتشره، این کارگران که تعداد آنها 60 نفر تخمین زده می شود در سومین روز اعتراض خود با تجمع در ورودی ساختمان شهرداری اندیمشک مانع ورود شهردار و سایر کارکنان این شهرداری شدند.

به گفته کارگران شهرداری اندیمشک علاوه بر اینکه 14 ماه حقوق آنها را پرداخت نکرده ، نسبت به پرداخت حق بیمه آنان نیز کوتاهی کرده به طوریکه خدمات درمانی آنها نیز قطع شده است.

این کارگران معترض که در این تجمع اعتراضی شرکت کردند، از نیروهای پیمانکاری بخش های مختلف شهرداری اندیمشک می باشند در سومین روز تجمع خود پرداخت حقوق 14 ماهه خود را مطالبه می کنند.

کارگران معترض تاکید کردند در صورتیکه حقوق و مطالبات معوقه آنها پرداخت نشود همچنان به تجمع اعتراضی خود ادامه خواهند داد.

شهرداری اندیمشک بدنبال تجمعات کارگران معترض ، جلسه ای را در فرمانداری این شهرستان با حضور فرماندار ، شهردار و شورای این شهر برگزار کرده است.

اینطور که به نظر می آید، شهرداری اندیمشـک با بدهی سنگین به پیمانکاران، سازمان تامین اجتماعی ، کارکنان و دیگر بخش ها با چالش جدی مالی مواجه شده است.

به گفته منابع مطلع رقم بدهی این شهرداری تا 400 میلیارد ریال نیز اعلام شده است، همچنین گفته می شود که حساب های بانکی شهرداری اندیمشـک بابت بدهی های آن مسدود شده است.

یادآوری می شود که تجمع کارگران شهرداری اندیمشک دراعتراض به عدم پرداخت 14 ماه حقوق‌شان از  روزشنبه 20 آبان ماه، مقابل ساختمان شهرداری مرکزی شروع شده است.

تعدادی از این کارگران گفتند: پرداخت نشدن حقوق و بیمه مشکلات بسیاری برای آنان و خانوادهایشان موجب شده است.

آنان با بیان اینکه با شرایط فعلی توان تامین هزینه زندگی خود و خانواده شان را ندارند افزودند: 14 ماه است که شهرداری اندیمشک به بهانه های مختلف حقوق و مطالباتشان را پرداخت نمی کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment