ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران جایگاه‌‌های سوخت اهواز برای دومین بار

تجمع اعتراضی کارگران جایگاه‌‌های سوخت اهواز برای دومین بار

کارگران جایگاه سوخت اهواز

ایران – کارگری

 تجمع اعتراضی کارگران جایگاه‌‌های سوخت اهواز برای دومین بار

شماری از کارگران جایگاه های سوخت در شهر اهواز، قبل از ظهر روز سه شنبه ۱۱ مهر ماه؛ در اعتراض به واگذاری جایگاه های سوخت به بخش خصوصی و کاهش حقوق شان پس از خصوصی سازی و نداشتن امنیت شغلی، برای دومین بار در مقابل ساختمان شرکت پخش فرآورده های نفتی در اهواز تجمع کردند.

بنابه گزارشهای رسیده، بیش از ۴۰ نفر از کارگران چهار جایگاه سوخت در اهواز برای حل مشکلات شغلی خود در مقابل شرکت پخش فرآورده های نفتی در اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از کارگران معترض گفت: چهار شرکت پخش که پیش از این زیر پوشش شرکت پخش فرآورده های نفتی بودند به بخش خصوصی واگذار شده و افرادی که این جایگاه ها را خریداری کرده اند اعلام کردند که تعدادی از افراد شاغل در این جایگاه ها اخراج می شوند و حقوق پرداختی ماهیانه ۹ میلیون ریال است.

او  در ادامه اضافه کرد:

پیش از این کارگران این جایگاه های سوخت، ماهیانه ۱۹ میلیون ریال حقوق دریافت می کردند و آنان نگران وضعیت شغلی و درآمدی خود هستند.

او در ادامه افزود: ۴۳ کارگر در چهار جایگاه سوخت در مناطق چهار راه آبادان، ۲۴ متری، میدان بسیج (فلکه ساعت) در اهواز و ابتدای جاده اهواز – اندیمشک زیر نظر شرکت پخش فرآورده های نفتی کار می کردند که به بخش خصوصی واگذار شدند.

این کارگر زحمتکش با بیان اینکه پیش از این کارگران به عنوان نیروی ارکان ثالث شرکت پخش فرآورده های نفتی در این جایگاه های سوخت مشغول به کار بودند عنوان کرد: این کارگران خواستار جذب در شرکت پخش فرآورده های نفتی هستند؛ بسیاری از این کارگران بین ۱۰ تا ۱۸ سال سابقه کار دارند.

سید اسد میرعالی رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز گفت: سازمان خصوصی سازی کشور بر اساس اصل ۴۴ کار واگذاری جایگاه های سوخت به بخش خصوصی را انجام می دهد و شرکت پخش فرآورده های نفتی هیچ دخالتی در این موضوع ندارد.

او در ادامه می افزاید: در خوزستان ۱۳ جایگاه سوخت زیر نظر شرکت پخش فرآورده های نفتی بود که امسال تاکنون 9 جایگاه واگذار شد و به تدریج باقی جایگاه ها نیز توسط سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار می شود.

یادآوری می کنیم که هفته گذشته نیز کارگران جایگاه های سوخت در اهواز برای حل مشکل شغلی خود در مقابل ساختمان این شرکت در اهواز تجمع کرده بودند.

  به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment