بازگشت کارگران اخراجی پس از ۳روز اعتراض و اعتصاب در پالایشگاه گاز ایلام - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بازگشت کارگران اخراجی پس از ۳روز اعتراض و اعتصاب در پالایشگاه گاز ایلام

بازگشت کارگران اخراجی پس از ۳روز اعتراض و اعتصاب در پالایشگاه گاز ایلام

ایلام
ایران – کارگری

بازگشت کارگران اخراجی به کار پس از ۳ روز اعتراض و اعتصاب کارگران پالایشگاه گاز ایلام

بر اساس گزارشات رسیده، اعتراضات کارگران ارکان ثالث پالایشگاه گاز ایلام که از اواسط هفته گذشته آغاز شده بود با پادرمیانی استاندار ایلام خاتمه یافت.

کارگران که در اعتراض به اخراج ۱۱ نفر از همکارانشان تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند، می‌گویند: ۱۱ نفر از کارگران ارکان ثالث که ۴ نفر از آن‌ها عضو شورای اسلامی کار هستند، از ابتدای سال جدید بیکار شدند. ما در اعتراض به این اخراج، چند روز تجمع برگزار کردیم که در ‌نهایت در جلسه‌ای که با مسئولان استانداری داشتیم، قرار شد هفت نفر از اخراجی‌ها بدون شرط به سر کار بازگردند.
این کارگران گفتند: تکلیف بازگشت به کار چهار کارگر اخراجیِ باقیمانده که اعضای شورای اسلامی کار هستند، هنوز مشخص نیست اما قرار است در جلسه روز یکشنبه با مدیرعامل پالایشگاه این موضوع مطرح و بررسی شود.

همچنین کارگران ارکان ثالث پالایشگاه گاز ایلام از قراردادهای موقت شغلی خود انتقاد دارند و می‌گویند: ما کارگران ارکان ثالث یا پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری مختلف هستیم و هر سال با تغییراتی که در ترکیب پیمانکاران رخ می‌دهد، امنیت شغلی ما به خطر می‌افتد. همواره نگرانیم که شرکت یا شرکت‌های جدید با «تعدادی» از ما قرارداد منعقد نکنند و بیکار شویم.

یادآوری می‌شود که مدیریت پالایشگاه گاز ایلام برای انتقام گرفتن از کارگرانی که روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به اعتصاب و تجمع زده بودند، تعدادی از آنها را در اول سال جدید اخراج کرده بود.

به جای اینکه صدای کارگران پالایشگاه گاز ایلام پس از اعتراض دو روزه شان به گوش مسئولین رسیده و آنها را برای رفع مشکلاتشان مجاب نماید، مدیران پالایشگاه از در انتقامجویی و ساکت نمودن صدای معترضین وارد شده اند. چرا که در اولین روز از سال ۹۷ جمعی از کارگران را به جرم اعتراض به روند تضییع حقوقشان از کار بیکار کرده اند.

بیشتر بخوانید: انتقام مدیریت پالایشگاه گاز ایلام و اخراج کارگران معترض در روز اول سال جدید

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment