ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارمندان و کارگران پیمانکاری وزارت نفت در دل‌نوشته‌ای دردناک از زندگی‌شان

کارمندان و کارگران پیمانکاری وزارت نفت در دل‌نوشته‌ای دردناک از زندگی‌شان

کارمندان و کارگران پیمانکاری وزارت نفت
ایران – کارگری

کارمندان و کارگران پیمانکاری وزارت نفت در دل‌نوشته‌ای دردناک از زندگی‌شان

برگرفته از کانال نیروهای پیمانکار صنعت نفت

دل‌نوشته‌ یکی از کارمندان و کارگران پیمانکاری وزارت نفت ، حکایت زندگی یک کارگر زحمتکش وزارت نفت را به تصویر می‌کشد. این دل‌‌نوشته، مشکلات کارگرانی را که تحت مسئولیت وزارت نفت کار می‌کنند، نشان می‌دهد. کارگرانی که علی‌رغم تولید ثروت‌های نجومی برای کشور، کمترین سهم که هیچ، حتی امنیت شغلی هم ندارند.

داستان دردناک زندگی این کارمندان و کارگران پیمانکاری وزارت نفت موضوعی است که امروز در همه واحد‌های تولیدی کشور جریان دارد و دامن همه کارگران و زحمتکشان میهن‌مان و خانواده‌هایشان را گرفته و فریاد همه کارگران از این همه ظلم و بیداد بلند است.

به متن دل‌نوشته این کارگر زحمتکش وزارت نفت توجه کنید:

«بذارید براتون روشن کنم وضعیت به چه صورته:
یه تعداد کارگر تو وزارت نفت مشغول بکار هستند . همه زحمت می کشند که چرخه سوخت و انرژی خونه های یک ملت  قطع نشه.

قبلا به این صورت بود که دو نوع نیرو بود، رسمی و پیمانکاری. طبق یه دستور در سال ۹۱ در تمام ادارات نیروهای با سابقه و متخصص پیمانکاری، تبدیل وضعیت شده و به صورت مستقیم با ادارت و از جمله وزارت نفت قرارداد بستند، اما درست زمانی که می رفت تمامی این نیروها تبدیل وضعیت بشوند نوبت وزارت زنگنه رسید و مانع تبدیل وضعیت بقیه شد.

با این توجیه که اینکار اشتباهه! پس از این موضوع ناراحتی و دردسر نیروها ی پیمانکاری زیاد شد. نمی‌شد باور کرد دو همکار که با یک نوع استخدام و به یه صورت، با کار مشابه، مشغول بکار شده باشند؛ اما یکی ترقی کنه و دیگری تنزل! حالا دیگر چند نوع نیرو داشتیم: رسمی / پیمانی / قرارداد مستقیم  / پیمانکاری / ارکان ثالث / روز مزد / جایگزین

و جالبه هر چی کمتر و دیرتر حقوق بگیری زحمت کار بیشتر بر دوش اوناست یه سوال ساده از جناب زنگنه: اگه تبدیل وضعیت بد بود چرا الان فقط به نیروهای تبدیل وضعیت شده رسیدگی می کنی؟ و اگر خوبه چرا بقیه رو هم تبدیل وضعیت نمی کنی؟

کامیون‌داران یه هفته اعتصاب کردند کشور نزدیک بود فلج بشه؛ بخدا اگر فقط یک روز نیروهای پیمانکاری بارگیری اعتصاب کنند، تاکید می‌کنم فقط یه روز! کشور فلج میشه. آقای زنگنه [کارگران] دیگه کارد به استخونشون رسیده، بترس از اون روز»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment