ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارخانه یا پادگان ؟! حضور نیروی نظامی در محوطه کارخانه نیشکر هفت تپه

کارخانه یا پادگان ؟! حضور نیروی نظامی در محوطه کارخانه نیشکر هفت تپه

کارخانه نیشکر هفت تپه
ایران – کارگری

کارخانه یا پادگان ؟! حضور نیروی نظامی در محوطه کارخانه نیشکر هفت تپه

 هفتمین روز اعتصاب یکپارچه کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

‌صبح امروز سه‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ برغم دستگیری کارگران معترض در روزهای گذشته؛ برای هفتمین روز متوالی؛ کارگران کارخانه نیشگر هفت‌تپه اعتصاب خود را از سر گرفتند و به همین علت انبار شکر بسته شد و کارگران از خروج شکر از کارخانه جلوگیری کرده و بار شکر را از خودرو خالی کردند.
کارگران مصمم هستند تا رسیدن به مطالبات به‌حق خود از پای ننشینند.

اعضاء سندیکای کارگری هفت تپه در پیامی به کارگران مبارز خسته نباشید گفته و بر باور خود مبنی بر پیروزی قطعی کارگران پای فشرده است.

کارخانه نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگری هفت تپه در قسمتی از پیام خود نوشته است:

«کارگرمتحد و متشکل هرگز شکست نخواهند  خورد.

زنده باد اتحاد و همبستگی  طبقاتی کارگران .

کارگران کارخانه هفت تپه خواستار دریافت حقوق و مطالبات خود هستند. باید سوال شود که حضور نیروهای لباس شخصی در محیط کارخانه به چه دلیل است؟ چرا نیروهای  نظامی  در کارخانه  هفت تپه  حضور دارند؟

کارگران! این  نشان می دهد که منفعت کارفرما در شرکت با منفعت دولت یکی است.

این نشان می دهد که دولت با تمام توان حامی صاحبان سرمایه است و هر وقت  منافع سرمایه داران به خطر میافتد نیروهای نظامی وارد عمل شده و از منافع صاحبان  زر  به دفاع بر می خیزند.

کارگران آگاه هفت تپه،  تمامی نیروهای وابسته به دولت تنها در خدمت کارفرمایان و صاحبان سرمایه هستند و آنها در سرکوب ما متحدانه عمل می کنند، پس لازم است کارگران با اتحاد و همبستگی و بدون توهم، از منافع خود به دفاع برخیزند. اتحاد و همبستگی ما کارگران پشت سرمایه داران را به لرزه در آورده است .

زنده باد طبقه کارگر متشکل»

یادآوری می‌شود روز یکشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ بدنبال تجمع و اعتصاب کارگران شریف و زحمتکش کارخانه نیشکر هفت تپه برای مطالبه حقوق معوقه خود، نیروی انتظامی و گارد ویژه همراه لباس شخصی‌ها ابتدا کارخانه را محاصره کرده و سپس با یک یورش وحشیانه اقدام به بازداشت کارگرانی که بدنبال حقوق خود بودند نموده و در یک حرکت زشت و شنیع که فقط از نظام جمهوری اسلامی بر می‌آید اقدام به انتقال کارگران بازداشت شده با دستبند و پابند به دادگستری شوش نمودند.

در پی این اقدامات غیر انسانی، ضد مردمی و ضد کارگری مقامات استان به همراه نیروی انتظامی و یگانهای ویژه، کارگران به اعتصاب و اعتراض خود ادامه دادند و بدنبال اعتراض و فشار همه جانبه، نهایتأ همان شب کارگران بازداشت شده  آزاد گردیدند اما کماکان حقوق عقب مانده کارگران پرداخت نشد.

از سوی دیگر حضور نظامیان و لباس شخصی‌ها در محوطه کارخانه ادامه یافت و متقابلأ کارگران نیز به اعتصاب خود ادامه دادند و کماکان خواهان دریافت حقوق معوقه خود و همچنین خارج شدن نیروی انتظامی و لباس شخصیها از سطح محوطه کارخانه هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment