ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بلاتکلیفی شغلی و معیشتی کارگران کارخانه کاشی نیلو، تجمع اعتراضی

بلاتکلیفی شغلی و معیشتی کارگران کارخانه کاشی نیلو، تجمع اعتراضی

تجمع کارگران کارخانه کاشی نیلو
ایران – کارگری

بلاتکلیفی شغلی و معیشتی کارگران کارخانه کاشی نیلو، تجمع اعتراضی

جمعی از کارگران کارخانه کاشی نیلو دراعتراض به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی روزچهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ مقابل اداره کار نجف آباد تجمع کردند.

در این تجمع که روز چهارشنبه ۴بهمن ماه در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نجف آباد برگزار شد، یکی از کارگران شرکت کننده می گوید: نزدیک به ۳۰ ماه است که حقوقی نگرفته ایم. به‌گفته وی در سکوت مسئولان مربوطه، طلبکاران کارخانه در حال بردن برخی دستگاه ها و ماشین آلات خطوط تولید در ازای مطالبات خود هستند.

به گفته همین کارگر: این کارخانه قبلأ حدود ۸۰۰ کارگر داشت ولی الآن کمتر از ۵۰ نفر در آن باقی مانده اند و بقیه یا اخراج شده و یا مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.
این کارگر در پایان با انتقاد از بازی با کلمات واستدلالها ی پوچ وتوخالی برخی مسئولان اظهار داشت: اقایان! چرا خود را به خواب زده اید؟آیا فریاد رسی هست؟!

پیرامون وضعیت کارخانه کاشی نیلو، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نجف آباد گفت: به دنبال واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی و عدم سرمایه گذاری سهامداران، این مجموعه با مشکلات متعددی مواجه شد به طوری که طی چند سال گذشته تمامی نیروها به جز ۴۷ کارگر رسمی آن مشمول تعدیل نیرو شده اند.
معزی می‌افزاید: برای تمامی نیروهای تعدیل شده نیلو، آرای مورد نیاز جهت وصول مطالبات معوقه صادر شده و برخی با طی مرحله اجرای احکام به پول خود رسیده و تعدادی نیز در حال گذراندن مراحل اداری هستند.
وی ادامه داد: برای نیروهای رسمی این مجموعه هم تا پایان شهریور ماه سال جاری احکام وصول مطالبات صادر شده و این افراد به صورت خودجوش یکی از واحدها را راه اندازی کرده و از محل فروش کاشی های تولیدی، در برخی ماه ها توانسته اند بین چهارصد تا پانصد هزار تومان حقوق به حساب نیروها واریز کنند.

به گفته رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نجف آباد با توجه به تعدد طلبکاران کارخانه نیلو که عمده آن ها از تامین کنندگان مواد اولیه محسوب می شوند، طی ماه های اخیر با حکم مراجع قضایی برخی دستگاه های خطوط تولید این مجموعه به ازای مطالبات مصادره و از کارخانه خارج شده است.
محمد مغزی اظهار داشت: بیشتر احکام اجرا شده مربوط به شرکت های مستقر در خارج شهرستان بوده و دستگاه های دولتی همچون شرکت های خدمات رسان، با وجود مطالبات بسیار سنگین تاکنون اقدام خاصی در این زمینه انجام نداده اند.

قابل یاد آوری است که دوکارخانه کاشی نیلو و اصفهان در مسیر اصفهان به نجف آباد و در محدوده شهر گلدشت از شاخص ترین مجموعه های تولیدی شهرستان نجف آباد به شمار می آمدند که پس از واگذاری به بخش خصوصی، درگیر مشکلات عدیده ای شده اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment