ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > کارخانه الماس یزد هم در آستانه تعطیلی قرار گرفت

کارخانه الماس یزد هم در آستانه تعطیلی قرار گرفت

آستانه تعطیلی کارخانه الماس یزد

ایران تعطیلی کارخانه‌ها

کارخانه الماس یزد هم در آستانه تعطیلی قرار گرفت

بدنبال تعطیلی بسیاری از کارخانه های ایران و بیکار شدن کارگران این بار نوبت به صنایع فراوری پسته رسید. کارخانه الماس یزد واقع در شهر مهریز با حدود ۶۰۰ کارگر که اکثرا زنان سرپرست خانوار بوده‌ و در زمینه فرآوری پسته فعالیت می‌کرد، در حال تعطیلی است.

گفتنی است طی سه سال اخیر و به دلیل سیاست‌های غلط دولت وکم توجهی به تولیدات داخلی بسیاری از کارخانه‌های کشور به ورطه تعطیلی یا کاهش شدید ظرفیت افتاده و بر همین اساس هم کارگرانشان بیکار شده‌اند.

باز هم مطابق معمول پای بده بستان های مالی و باندبازیها برای غارت و چپاول تمام سرمایه های ایران توسط حاکمیتی ناکارآمد و دزد و چپاولگر درمیان است. به همین دلیل درحالیکه کشور ما بلحاظ منابع زیر زمینی یکی از ثروتمندترین کشورها است، روزانه با ورشکستگی و تعطیلی کارخانجات قدیمی و .کارگاههای تولید مواجه هستیم. تعطیلی کارخانجات «ارج»، روغن نباتی«قو»،‌ «آزمایش»  و . . . که قدمتی چندده ساله داشتند در این زمره هستند

نتیجه اینکه می بینیم مشتی غارتگر به رغم درآمدهای نجومی نفت در سالهای گذشته به شکلی سیری ناپذیر بجای پرداختن به زندگی مردم مشغول به آتش کشیدن دارایی های مردم در جنگهای بی حاصل در سوریه و عراق و یمن برای حفظ سلطه منحوس خود براموال و ناموس مردم مظلوم ایران بوده و با ته دیگ خوردن کفگیرهایشان رو به غارت سفره های مردم با به راه انداختن موسسه های زنجیره ای غارتگری به ظاهر اعتباری و بانکی آورده اند و امروز هم بصورت زنجیره ای اعلام ورشکستگی می کنند و هیچ مرجعی هم پاسخگوی مردمی که همه هست و نیست خود را در این موسسات به ودیعه گذاشتند؛ نیست.

به امید روزی که این دستهای غارتگر و چپاولگران جیب و سفره های مردم؛ از ایران قطع شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment