ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارخانه‌های تولید فرش ماشینی در آستانه تعطیلی؛ علت عدم‌تامین مواد اولیه و منابع مالی

کارخانه‌های تولید فرش ماشینی در آستانه تعطیلی؛ علت عدم‌تامین مواد اولیه و منابع مالی

فرش ماشینی
ایران ـ کارگری

کارخانه‌های تولید فرش ماشینی در آستانه تعطیلی؛ علت عدم‌تامین مواد اولیه و منابع مالی

بنا به اظهار نماینده آران‌ و بیدگل در مجلس، در صورتی که وزارت کار و صنعت، مواد اولیه و منابع مالی صنایع فرش ماشینی منطقه کاشان و آران ‌و بیدگل را تامین نکند، کارگران این کارخانه‌ها به بیمه بیکاری معرفی می‌شوند.

مطابق گفته یکی از کارگران شرکت‌های فرش ماشینی آران ‌و بیدگل، تولیدکنندگان فرش ماشینی به علت نوسان زیاد قیمت ارز و مواد اولیه تصمیم به تعطیلی واحدهای تولیدی خود گرفته‌اند. این تصمیم به معنای تعطیلی ۷۰۰ کارگاه و شرکت تولیدکننده فرش ماشینی در این شهرستان است.

او همچنین گفت که با کاهش بیمه قالیبافان در این مدت و از طرفی مشکلات مالی شرکت‌های تولید فرش آران ‌و بیدگل، حیات شغلی ما کارگران، با خطر جدی روبه‌رو شده است.

در پایان، این کارگر با بیان اینکه کارگران یک به یک خود را به بیمه بیکاری معرفی می‌کنند، بیان کرد: «نزدیک به ۸۰٪ از این متقاضیان بیمه بیکاری، کارگران مشغول در واحدهای تولیدی فرش ماشینی هستند.»

۵۰ خط تولید نساجی در آستانه تعطیلی

نماینده کاشان و آران‌ و بیدگل در مجلس گفته است که در صورتی که مواد اولیه و منابع مالی صنایع فرش منطقه کاشان و آران‌وبیدگل تامین نشود، کارگران این کارخانه‌ها به بیمه بیکاری معرفی می‌شوند. در حال حاضر این شرکت‌ها در بحران تعطیلی و توقف تولید و بیکاری کارگران خود هستند.

وی، ضمن در خواست رسیدگی عاجل به این بحران گفت: «در صورتی که این تامین مالی و مواد اولیه برای صنایع نساجی فراهم نشود صنایع بافندگی فرش هم نخواهند توانست تولید کنند و خطوط تولید آنها نیز تعطیل خواهدشد.»

نماینده آران ‌و بیدگل در مجلس، ادامه کار کارخانه‌های صنایع فرش ماشینی منطقه کاشان و آران‌وبیدگل را به تامین منابع مالی و مواد اولیه صنایع فرش مشروط کرد. در غیر اینصورت کارگران این کارخانه‌ها بیکار می‌شوند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment