ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران اما با مردمی تشنه‌ی آب آشامیدنی

چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران اما با مردمی تشنه‌ی آب آشامیدنی

چابهار تشنه آب
ایران – اجتماعی

چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران اما با مردمی تشنه‌ی آب آشامیدنی

اکثر خبرگزاری ها از تصفیه آب دریا توسط اعراب و کشور های حاشیه خلیج فارس خبر می دهند. این کشور ها آب شیرین خود را از دریای عمان تامین می کنند با این وجود چابهار در استان سیستان و بلوچستان سال هاست که با خشکسالی و بحران آب دست و پنجه نرم می کند.
مردم شهرستان چابهار نیز که کنار این دریا قرار گرفته اند سال‌هاست برای تامین آب شرب خود مبالغ سنگینی پرداخت می کنند.

در تماس های متعددی که در روز های اخیر برخی شهروندان چابهار در خصوص مشکل کمبود آب داشتند، با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی مردم استان آب شرب است، عنوان کردند: همانطور که در جریان هستید آب در شهرستان چابهار جیره بندی است و کلیه آب چابهار از آب شیرین کن کنارک تامین می شود.

یک شهروند: برخی مناطق چابهـار در ساعات سهمیه آب نیز آب ندارند و مجبورند آب مورد نیاز خود را هر پنج هزار لیتر ۳۵ هزار تومان خریداری کنند.
وی با بیان اینکه ۶ سال است پیگیر این موضوع هستیم، اضافه کرد: منطقه آزاد چابهـار آب دارد در حالی که مردم چابهار با مشکل کمبود آب مواجه هستند؛ چرا مسئولین پیگیری نمی کنند تا آب شیرین کن مجزایی برای منطقه خریداری شود.

یک شهروند دیگر می‌گوید: برخی مسئولین عنوان کرده بودند که چهار هزار متر اضافه می کنیم اما هنوز به وعده خود عمل نکرده اند.
او ادامه می‌دهد: در شهرستان آب جیره بندی عادلانه توزیع نمی شود حتی با پمپ در بعضی مناطق شهر آب نداریم و چندین سال است که این مشکل پا برجا است.
جهت پیگیری این موضوع با میرادی مدیر کل آب و فاضلاب استان، در تماسی که با او گرفته شد، وی پاسخگوی تلفن خود نبود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment