ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > پیمانکار شهرداری امیدیه و عدم اجرای حکم مراجع قضایی

پیمانکار شهرداری امیدیه و عدم اجرای حکم مراجع قضایی

پیمانکار شهرداری امیدیه

ایران – کارگری

پیمانکار شهرداری امیدیه و عدم اجرای حکم مراجع قضایی

 

خودداری پیمانکار شهرداری امیدیه از بازگشت به شرایط سابق نماینده کارگران فضای سبز

براساس گزارشات رسیده، کارفرمای شرکت پیمانکاری علیرغم صدور رای بازگشت به کار و پرداخت مطالبات معوقه مزدی برای نماینده کارگران فضای سبز شهرداری امیدیه، از اجرای احکام صادر شده خودداری می‌کند.

منابع کارگری از بی‌نتیجه ماندن تلاش‌ها و پیگیری‌های نماینده کارگران فضای سبز شهرداری امیدیه در اداره کار و دادگستری شهرستان امیدیه خبر می‌دهند.

آقای «سهراب لرکی» یکی از کارگران نگهبان در پارک شهر امیدیه است که در یک سال گذشته به عنوان نماینده حقوقی ۶۴ نفر از کارگران فضای سبز امیدیه برای پیگیری مطالبات همکاران خود از سوی کارفرمای شرکت پیمانکاری تحت فشار قرار گرفته است.

گفته می‌شود که از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۶ همزمان با تغییر پیمانکار شهرداری امیدیه، فشار کارفرما برای منصرف کردن نماینده کارگران فضای سبز از پیگیری مطالبات قانونی که در یک دوره انتخابات با نظارت اداره کار انتخاب شده‌اند، بیشتر شده تا جایی که در اردیبهشت ماه سال ۹۷ به مدت ۱۸ روز این کارگر تعلیق از کار شده است، که در نهایت به طرح شکایت در اداره کار و سایر مراجع قضایی منجر ‌شده است.

به گفته همکاران آقای لرکی، این اقدام کارفرما به دنبال پیگیری اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و مطالبات مزدی سال جاری و سالهای گذشته (۹۲ و ۹۳) انجام شده است.

کارگران گفتند: با وجود اینکه مدتهاست آقای لرکی حکم بازگشت به کار سابق و دریافت مطالبات مزدی معوقه خود را  از سوی اداره کار و سایر مراجع قضایی دریافت کرده، اما مدیریت شرکت پیمانکاری از اجرای آن خودداری می‌ورزد.

این کارگران در ادامه گفتند، علیرغم اطلاع شهردار امیدیه از وضعیت نماینده کارگران فضای سبز، کارفرمای شرکت پیمانکاری از اردیبهشت ماه سال جاری شرایط کاری وی را تغییر داده و وی را از برخی مزایای مزدی و اضافه‌کاری محروم کرده و در طول ماه‌های گذشته، پیگیری‌های وی برای بازگشت به شرایط کار سابق با بی‌توجهی پیمانکار شهرداری امیدیه و شهردار روبرو شده است.

بیشتر بخوانید: عدم پرداخت معوقات مزدی کارگران شهرداری‌های امیدیه

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment