ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > پیروزی کارگران ایران پوبلین و بازگشتن نمایندگان اخراجی به کار

پیروزی کارگران ایران پوبلین و بازگشتن نمایندگان اخراجی به کار

کارگران ایران پوبلین
ایران – کارگری

پیروزی کارگران ایران پوبلین و بازگشتن نمایندگان اخراجی به کار

بر اساس گزارشات رسیده، کارگران شرکت ایران پوبلین رشت با اعتصاب دو روزه خود موفق شدند کارفرما را وادار کنند حکم اخراج ۴ تن از نمایندگان‌ کارگران را پس بگیرد. کارگران این کارخانه ۱۹ و ۲۰ اسفند سال ۹۶ در اعتراض به عدم پرداخت ۳ماه حقوق معوقه خود، عیدی، حق سنوات و حق بیمه اعتصاب کرده بودند.

مدیر عامل شرکت به جای رسیدگی به مطالبات کارگران، در آخرین روز کاری سال ۹۶ طی حکمی ۴ نماینده کارگران را اخراج و ورود آنان به کارخانه را ممنوع کرد.
در ادامه کارگران ایران پوبلین روز ۵ فرودین با خواست بازگشت به کار نمایندگان و پرداخت مطالبات معوقه دست به اعتصاب زدند. آن‌ها در اعتراض به اخراج ۴ نماینده‌شان بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود:
« ما کارگـران ایران پوبلین خواهان بازگشت نمایندگان خود هستیم  یا همه، یا هیچکس»

روز دوشنبه ۶ فروردین در دومین روز اعتصاب بخشی از مطالبات معوقه کارگـران شامل دو ماه حقوق معوقه کارگـران مربوط به ماه‌های دی و بهمن به حسابشان واریز شد.
در پی برگزاری جلسه شورای تامین شهر، حکم اخراج کارگـران نیز به دستور معاون فرماندار لغو شد و پرویز زعیمی، علیرضا کلباسی، جعفر پایداری و محسن محمدی ۴ نماینده اخراجی به سر کار خود بازگشتند.
بنا بر آخرین خبرها هنوز حق بیمه کارگـران به حساب تامین اجتماعی واریز نشده و عیدی، حق سنوات و حقوق اسفند کارگـران نیز پرداخت نشده است.

کارخانه ایران پوبلین تولیدکننده انواع نخ است و حدود ۳۰۰ کارگر در آن کار می‌کنند.
یادآوری می‌شود که این کارگـران از روز یکشنبه ۵ فروردین ماه اعتراض خود را نسبت به اخراج نمایندگان کارگران در محل کارخانه شروع کرده و دست به تجمع اعتراضی زده بودند و خواستار بازگشت به کار همکاران و نمایندگان خود شده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment