ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > روی آب آمدن و پیدا شدن قایق صیادان مازندرانی بدون سرنشین

روی آب آمدن و پیدا شدن قایق صیادان مازندرانی بدون سرنشین

صیادان مازندرانی
ایران ـ کارگری 

روی آب آمدن و پیدا شدن قایق صیادان مازندرانی بدون سرنشین

جسد یکی از صیادان مفقود در دریای خزر، پیدا شد.

سه‌شنبه ۱ اسفند ماه پس از ۴۸ ساعت جستجو در عمق آب‌های دریای خزر، قایق سه صیاد مازندرانی که از یکشنبه شب ۲۹ بهمن در دریای خزر مفقود شده بود پیدا شد، اما از سرنوشت سرنشینان آن اطلاعی در دست نبود تا این که ظهر چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ جسد یکی از سرنشینان پیدا شد.
پیکر مهدی هنرورنیا یکی از سه صیاد مفقود شده جویباری، پس از عملیات جستجو در پره صیادی شهید مدنی جویبار (مازندران) پیدا شد اما از سرنوشت دو صیاد مفقود دیگر هنوز اطلاعی در دست نیست.

عصر یکشنبه با وجود طوفانی بودن دریا و هشدارهای هواشناسی، این سه صیاد که جوانانی از روستاهای بخش گیلخواران شهرستان جویبار بودند، برای صید ماهی با یک فروند قایق وارد دریا شدند. ساعاتی بعد و با عدم بازگشت آنها مشخص شد که دچار حادثه شده اند و تجسس برای یافتن آنها آغاز شد.
پس از ۲ روز جستجو، نیروهای امدادی روز سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ توانستند قایق صیادان را در فاصله ۴ کیلومتری از ساحل «چپکرود» شهرستان جویبار و در عمق 6 متری آب پیدا کنند. پس از آن جستجو برای یافتن صیادان مفقود ادامه پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:

شامگاه یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ سه صیاد به ‌نام‌های جابر کاویانی از روستای تلنار، مهدی هنرورنیا از روستای میانملک، علی مسلمی از روستای پطرود بدون داشتن مجوز با قایق موتوری برای صید ماهی استخوانی وارد دریای منطقه چپکرود شهرستان جویبار شدند و تا امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ به ساحل بازنگشتند.
روز دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶سید حسین سلیلی رئیس اداره شیلات شهرستان جویبار در گفتگو با رسانه‌ها با تأیید این خبر گفت: از زمانی که این موضوع به ما اطلاع داده شد با همکاری نیروهای شیلات، دریابانی، هلال‌احمر و شرکت نفت بوسیله قایق موتوری و بالگرد در حال گشت‌زنی هستیم.
وی افزود: تاکنون هیچ اثری از این سه صیاد پیدا نشده است و نیروهای امدادی هم‌اکنون در حال بررسی دریا برای پیدا کردن آنان هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment