ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > پیام عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است به تهران رسید

پیام عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است به تهران رسید

پیام مریوان تهران

ایران – کولبران

پیام عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است به تهران رسید

فعال مدنی کُرد شریف باجور، پس از چهار روز رکاب‌زنی پیام “عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است” را از مریوان به تهران برد.
امروز جمعه ۲۴ شهریورماه، شریف باجور، فعال مدنی مریوانی و عضو هیئت مدیره انجمن سبز چیا با شعار “عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است” در اعتراض به خشونت‌های اخیر علیه کولبران و فعالان مدنی پس از چهار روز رکاب‌زنی به تهران رسید.

هموطنان کُرد مقیم تهران با حمل پلاکاردهایی در محکومیت کشتار کولبران به استقبال شریف باجور رفتند و تجمع مسالمت‌آمیزی در حمایت از کولبران در میدان آزادی تهران برگزار کردند.

شریف باجور فعال مدنی اهل مریوان اهداف این حرکت اعتراضی خود را به ترتیب ذیل عنوان کرده بود:

۱. دفاع از وضعیت کولبران در کردستان و اعتراض نسبت به کشتار آنها و جلوگیری از تکرار این کشتار
۲. حمایت از فعال مدنی رضا شهابی و کمک به شنیده شدن صدای او و همچنین تقدیر از شخصیت عدم خشونت خواه آتنا دائمی و ارج نهادن به مبارزه او بر علیه کشتار انسان‌ها
۳. حمایت از قربانیان خشونت در میانمار و محکوم کردن این جنایت بشری
۴. دعوت جامعه برای فعالیت‌های مدنی در روزی مشترک به نام روز مهربانی در پنج شنبه آخر هر هفته به منظور تلاش برای جامعه‌ای سالم و خوشبخت

پیام مریوان تهران
این فعال مدنی همچنین بر مبنای شعار “عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است” از تمامی فعالین مدنی که برای جامعه‌ای عاری از خشونت تلاش و مبارزه می‌کنند، خواستار انسجام، همدلی و اتحاد در جهت پیشرفت جامعه مدنی و برقراری صلح و مهربانی شده بود.

یادآوری می شود که او چند روز پیش در اعتراض به خشونت‌های اخیر علیه کولبران و فعالان مدنی در یک حرکت اعتراضی با دوچرخه راهی تهران شده بود.

شریف باجور اعلام کرده بود: این حرکت نمادین برای اهدافی والا و انسجام فعالین مدنی در فضایی عاری از خشونت همراه با صلح و انسان دوستی می‌باشد.

وی همچنین بر مبنای شعار “عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است” از تمامی فعالین مدنی که برای جامعه‌ای عاری از خشونت تلاش و مبارزه می‌کنند، خواستار انسجام، همدلی و اتحاد در جهت پیشرفت جامعه مدنی و برقراری صلح و مهربانی شده بود.

این فعال مریوانی در حین راهپیمایی و اعتصاب غذا، در دوازدهم آبان‌ماه۹۵ توسط نیروهای امنیتی در “دزلی” بازداشت و پس از یک روز با تودیع وثیقه آزاد شد.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment