ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه خطاب به مدیریت جدید کارخانه

پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه خطاب به مدیریت جدید کارخانه

نیشکر هفت‌تپه
ایران – کارگری

پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه خطاب به مدیریت جدید کارخانه

بدنبال ۶ روز اعتصاب یکپارچه و موفق کارگران نیشکر هفت‌تپه روز پنجنشبه ۲۳ آذرماه در ششمین روز اعتصاب، با عقب نشینی همه مدیران و مسئولین کارخانه و شهرستان و استان، قراردادی بین نمایندگان کارگران و مدیران نیشکر هفت‌تپه در حضور فرماندار شوش و . . . امضا گردید که به موجب آن مدیران کارخانه متعهد شدند همه مطالبات کارگران را در زمانبندیهای مشخص که در متن قرارداد مکتوب شده است پاسخ دهند. بدین ترتیب این اعتصاب یکپارچه، موفق و پیروزمند که برای چندمین بار از روز شنبه ۱۸ آذر شروع شده بود در ششمین روز خود با موفقیت اما مشروط به پایان رسید.

کارگران هفت‌تپه پایان اعتصاب را مشروط به وفاداری مدیران کارخانه به تعهداتشان دانستند.

بدنبال این اعتصابها قائم مقام و مدیر کارخانه هفت‌تپه از کار برکنار شد و کیومرث کاظمی بعنوان مدیریت جدید کارخانه مشخص کردید. کارگران شریف و زحمتکش کارخانه نیشکر هفت‌تپه که طی سالهای اخیر رنج و فشار زیادی را متحمل شده‌اند بعنوان حسن نیست طی نامه‌ای یک بار دیگر همه مشکلات و مصائب خود را برای مدیریت جدید شرح داده و خواستار رسیدگی به این مشکلات شده اند. متن دردنامه کارگران زحمتکش کارخانه نیشکر بشرح زیر می‌باشد:

‌آقای کاظمی. . . !

سال‌های اخیر بعد از زمانی که شرکت مثلا به بخش خصوصی تحویل داده شد. ما شاهد بدقولیهای بسیار زیادی از جانب قائم مقام و کادر مدیریتی این شرکت بودیم. زمانی که شرکت به این آقایان واگذار شد وقتی بود که بهره برداری از محصول نیشکر آغاز شده بود و طبق گفته خودشان که آمده بودند تا هفت‌تپه را آباد کنند، نان را سر سفره کارگران این منطقه بیاورند، کیفیت سفره کارگران را ارتقاء ببخشند و سطح کیفیت زندگی کارگران را بالا ببرند.

نخستین نشانه بدقولی این آقایان زمانی آغاز شد که ما برای اولین بار در تاریخ این شرکت شاهد پرداخت عیدی و پاداش خود در دو مرحله بودیم و این در حالی بود که به قول خودشان حقوق های ما پول خورد توی جیبهایشان بود.

لازم نبود ماه‌ها بگذرد تا این آقایان چهره واقعی خود را نشان دهند در روزهای نخست با برپایی جلسات مختلف و نطق های گیرا و قول و قرارهای احداث کارخانه های مختلف سعی در جلب نظر کارگران زحمتکش و رنج کشیده این شرکت داشتند و این شروعی بود بر تمام بدبختی‌ها و مشکلات این کارگران.

روزها و ماه‌ها گذشت تا ما باز هم فشارهای مدیران خود را در جاههای مختلف شرکت با پایین آمدن ساعات اضافه کاری، از میان رفتن اضافه کاری روزهای تعطیل، که در طول 57 سال از ساخت این شرکت بی سابقه بود.  تبدیل کردن محل کار و زندگی ما به یک پادگان نظامی با کار گذاشتن دوربین‌های مداربسته که بعضا خیلی از آنها حتی  خانه های ما را در تیررس خود داشتند و حریم شخصی و خصوصی ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دادند. با شروع این اعتراض ها مدیران این شرکت بودند که با تهدید و ارعاب جلوی هر اعتصابی را میگرفتند تا زمانی که خون کارگر برای همیشه به جوش آمد و نه مدیر و قائم مقام که شخص مدیرعامل و فرماندار هم نتوانسته این خروش را از میان بردارد.

حرف برای گفتن زیاد است و مجال برای نوشتن و خواندن کم.

این همه حرف زدیم تا به شما بگوییم که اگر می‌بینید وضع این شرکت به اینجا رسیده دلیل آن چیزی نیست جز داشتن مدیران بی لیاقت و بی کفایتی که شما نیز خود از آن آگاهید.

مدیرانی که به دور از هرگونه حس مسئولیت پذیری دست در دست یکدیگر تیشه به ریشه این شرکت زده و همان هایی که جنابعالی در کنارشان ایستاده و عکس گرفته و در کانال خبری که مختص دروغ گویی های این افراد است، عکس خود را به اشتراک می‌گذارید.

ما در اینجا فقط و فقط یک نکته و قویترین خواسته کارگران را بعد از پرداخت مطالبات، که همانا برکناری این مدیران نالایق و بی کفایت است اعلام میداریم. برای آگاهی شما نه نام، که عنوان این مدیران را در اینجا ذکر کرده و اعلام می‌کنیم که تا برکناری این مدیران به فعالیت‌های خود ادامه خواهیم داد ودست این افراد را از سر سفره هایمان کوتاه خواهیم کرد.

1_ مدیر کارخانه تولید شکر سفید
2_ مدیر امور مالی
3_ مدیر کارگران پیمانی و روز مزد
4_ مدیر امور اداری
5_ مدیر کشاورزی
6_ مدیر کارخانه خوراک دام، که با گماشتن شخصی که از خوراک دام هیچگونه تخصص و شناختی نداشته و از عمر کاری او چند سال بیشتر نمی‌گذرد به عنوان سرپرست کارخانه خوراک دام، که با این کارش بزرگترین توهین را به کارگران این بخش کرده است.

در آخر متذکر می‌شویم که ما کارگران بازو به بازوی نیروی حمایت کننده کارگر به پیش خواهیم رفت.
و خواهان پیگیری‌های مجد شما در این خصوص خواهیم بود.

«ایران کارگر» ضمن حمایت تام و تمام از همه خواسته‌های برحق کارگران نیشکر هفت‌تپه به همه کارگرانی که با اعتصاب یکپارچه خود عزم راسخ خود را برای احقاق حقوق اولیه کارگران به بهترین وجه نشان دادند درود می‌فرستد و تلاش می‌کند تا پیوسته صدای رسای آنها را منعکس نماید.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment