ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > «پول ملت ایران صرف حزب الله می شود و مردم بلوچستان در فقر می میرند»

«پول ملت ایران صرف حزب الله می شود و مردم بلوچستان در فقر می میرند»

«پول ملت ایران صرف حزب الله می شود و مردم بلوچستان در فقر می میرند»
ایران – اجتماعی

 «پول ملت ایران صرف حزب الله می شود و  مردم بلوچستان در فقر می میرند»

  مطلب زیر از روزنامه السیاسه چاپ کویت می‌باشد:

بلوچستان جزو بیکارترین استان‌های کشور است و بسیاری از جوانان برای امرار معاش به کار سوخت‌‌بری روی آورده‌اند.

جوانان سوخت را از شهرستانها یا استان سیستان و بلوچستان بار زده و در مرز پاکستان و افغانستان به فروش می‌رسانند و از این طریق امرار معاش می‌کنند.

جمهوری اسلامی! این کار را «قاچاق» می‌خواند و برای متوقف کردن این خودروها, به روی آنها آتش می‌گشاید که در نتیجه آن بسیاری از این جوانان یا کشته یا زخمی می‌شوند یا به آتش کشیده می‌شوند و در آتش می‌سوزند.

سوخت‌بران استان سیستان و بلوچستان, مصیبت‌های‌شان کم از کولبران کرد نیست. تاریکی شب و فرار مداوم از دست ماموران ولایت فقیه, اگر به تصادف و آتش گرفتن خودرو یا افتادن در چنگال دزدان ختم نشود, در نهایت اندکی پول بخورنمیر نصیب‌شان می‌کند.

بیائید به آنچه كه احمد از اهالی شهر مرزی خاش و دانشجوی ”دانشگاه آزاد“ زاهدان می گوید گوش كنیم

وی مدتی به دنبال کار می‌گردد و بعد از اینکه از یافتن کار ناامید می‌شود به گفته خودش پی سوخت‌بری می‌رود. می‌گوید: «دنبال کار آبرومندی هستم و به محض اینکه کاری پیدا کنم که بتوانم خرج تحصیلم را بدهم, سوخت‌بری را کنار خواهم گذاشت. مردم مناطق مرزنشین راه دیگری ندارند, از همین فرصت‌هایی که مرز باز است استفاده می‌کنند تا درآمد اندکی برای امرارمعاش‌شان به دست بیاورند.»

مردان جوان که کم نیستند و اگر جان‌شان را در اثر تصادف یا تیراندازی ماموران مرزی از دست ندهند در خودروهای آتش‌گرفته می‌سوزند یا عضوی از بدن‌شان را از دست می‌دهند.

«پول ملت ایران صرف حزب الله می شود و مردم بلوچستان در فقر می میرند»

قمار بر روی جان

حمید ٣٤ ساله اهل سراوان می‌گوید: ”در روستاهای مرزی سمت ما بیکاری بیداد می‌کند, خشکسالی هم دردی است روی همه دردهای این مردم. فکر می‌کنید اگر کاری با درآمدی ناچیز داشتم همسر وکودکان خردسالم را رها می‌کردم و خودم را به دام مرز می‌انداختم؟“ او از درگیری‌هایی که این چند سال با ماموران مرزبانی و نیروی انتظامی داشته, می‌گوید: ”پول اندکی که ما دریافت می‌کنیم در واقع قماری است که روی جان‌مان می‌کنیم. پسرعموی من در تیراندازی جانش را از دست داد؛ افرادی را می‌شناسم که در آن سوی مرز گرفتار شده‌اند و خانواده‌های‌شان ماه‌هاست از آنها خبری ندارند.“

او ادامه می‌دهد: «سوخت قاچاق از مازاد گازوییل خودروهای سنگینی که از استان‌های دیگر بار می‌آورند و همچنین جایگاه‌های سوخت‌ تامین می‌شود. هر بشکه گازوییل در سراوان حدود ٢٠٠ هزار تومان است و آن سوی مرز قیمتش چند برابر می‌شود. البته سود اصلی به جیب اربابان می‌رود و سهم ما ناچیز است.»

جمهوری اسلامی در سال ١٣٨٨ دیواره‌ای مرزی برای جلوگیری از”قاچاق“ سوخت, مواد مخدر و ورود اتباع افغان, روی مرز زابل کشید. اما این دیوار, بسته شدن درآمد روی مردمی بود که همه هستی‌شان را خشکسالی گرفته بود و مرز, مسیری برای کسب معاش‌‌شان به حساب می‌آمد. برای خیلی‌ها تجارت چند گالن بنزین, در لب مرز تجارت مرگ شد و با گلوله حکومتگران کشته شدند.

«پول ملت ایران صرف حزب الله می شود و مردم بلوچستان در فقر می میرند»

حال اینكه  ثروت مردم ایران توسط دولت در اختیار سپاه قرار می‌گیرد تا سپاه به نوبه خود هزینه کشتار در سوریه, عراق, یمن, لبنان و دیگر کشورهای منطقه  را تأمین نموده یا برای پروژه موشکی‌اش هزینه می‌کند تا ادامه این حاکمیت را تضمین کند.

گزارشی در این رابطه

سفیر آمریکا در ملل‌متحد  در یک سخنرانی در واشینگتن گفت: «رژیم ایران درگیر تمامی انواع شرارتهایی است که طبق قطعنامه‌های شورای امنیت ملل‌متحد منع شده است که از جمله عبارتند از؛ آزمایش موشکهای بالستیک, تسلیح (شبه‌نظامیان) در یمن, حمایت از شقاوت رژیم اسد در سوریه و بنا کردن ماشین جنگی حزب‌الله در لبنان».

شعار مردم

غارت شدگان درتمام شهرهای ایران كه  جانشان به لب رسیده, با شعار یك اختلاس كم بشه مشكل ما حل میشه وصدا و سیمای ما حامی دزدا شده  -پولهای ما پیش کیه / داره میره به سوریه / ایرانی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد /مرگ بر این دولت مردم فریب/سوریه را رها كن فكری به حال ما كن روزانه در اعتراضند

در پایان این حدیث سئوال ما این است كه خواست مردم بلوچستان وكردستان وخوزستان وتمام ایران چیست؟

این حدیث تلخ, گوشه کوچکی از عمق دردی است که صدها نفر در سیستان و بلوچستان بر دوش می‌کشند تا لقمه نانی را برای خانواده خود ببرند و زندگی را به قیمت, گاه مرگ خود پیش ببرند. البته سایر مردم ایران نیز وضعیت بهتری ندارند تا جائیكه مردی بعد ازكشتن همسرخود، خودش نیز با انداختن زیر قطار خودكشی كرد و هزار داستان دیگر از این درد و رنجها .

 اكنون بر تمامی كشورهای عربی و همسایگان ایران در منطقه وبخصوص ائتلاف عربی است كه پس از 38 سال كه اغلب كشورهای جهان بخصوص اروپا و آمریكا بر جنایات رژیم ایران در داخل و خارج ایران چشم بستند و با این رژیم به مذاكره ومعامله پرداختند و  سیاست مماشات پیشه كردند ولی نتیجه نگرفتند, به ندای مردم ایران برای حسابرسی از این حکومت پاسخ دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment