ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > همکاری زندانیان اصلاح‌طلب با مسئولان زندان در پرونده‌سازی علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

همکاری زندانیان اصلاح‌طلب با مسئولان زندان در پرونده‌سازی علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی
ایران – اجتماعی

همکاری زندانیان اصلاح‌طلب با مسئولان زندان در پرونده‌سازی علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

چند نفر از زندانیان اصلاح‌طلب و امنیتی بند نسوان اوین جهت اعمال فشار بر زندانیان سیاسی با مسئولان زندان همکاری داشته و در راستای اهداف نهادهای امنیتی برای گلرخ ایرایی و آتنا دائمی پرونده‌سازی کرده‌اند.

خانم گلرخ ایرایی و خانم آتنا دائمی طی هفته‌های اخیر از سوی شعبه چهار دادسرای اوین برای رسیدگی به شکایت یکی از زندانیان خارجی بند نسوان احضار شده‌اند؛ این زندانی از سوی زندانیان اصلاح‌طلب بند نسوان، تشویق شده که علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی شکایت و آنان را به «تهدید به مرگ» متهم کند.

در روزهای ۲۰ و ۲۴ دی ماه مسئولان زندان اوین به طور شفاهی به آتنا دائمی و گلرخ ایرایی اعلام داشتند که میبایست در شعبه مذکور حاضر شوند اما این دو فعال حقوق بشر به دلیل عدم دریافت احضاریه کتبی از مراجعه به دادسرا خودداری کردند.

آفرین چیت‌ساز و معصومه قاسم‌زاده، از زندانیانی که با اتهامات امنیتی در بند نسوان به سر می‌برند، وسایل شخصی زندانیان سیاسی را تحت کنترل دارند و در صورت مشاهده موردی بر خلاف اصول حکومت، آن را به مسئولان امنیتی زندان گزارش می‌کنند.

در خبر دیگری، در روزهای اخیر مدت‌ زمان اختصاص‌ یافته برای تماس زندانیان سیاسی با خارج از زندان کاهش یافته؛ علی چهار محالی رئیس زندان اوین گفته که این اقدام «تنبیهی» به دلیل ارسال گزارش از زندان صورت گرفته و در صورت بروز مجدد چنین موردی تلفن‌ها قطع خواهند شد.

یکی از زندانیان اصلاح طلب پیش‌ از این اقدام مسئولین، زندانیان سیاسی را تهدید کرده بود «کاری می‌کند که تلفن‌های بند را قطع کنند. »

خانم گلرخ ایرایی، متولد ۱۳۵۹ نخستین بار در تاریخ ۱۵ شهریورماه به همراه آرش صادقی، همسرش بازداشت و به دو اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام محکوم به شش سال حبس شده است. طبق گفته آرش صادقی، در روز دادگاه گلرخ ایرایی در بیمارستان بستری بوده و مدارک پزشکی او را وکیلش، خانم زهرا مینویی، به دادگاه تحویل می‌دهد اما قاضی صلواتی بدون توجه به عدم حضور او و شنیدن دفاعیاتش حکم شش سال حبس را برای او غیابی صادر کرد و دادگاه تجدیدنظر هم این حکم را عیناً تائید کرد.
این فعال حقوق بشر در سوم آبان ماه ۹۵ بدون دریافت احضاریه کتبی از سوی نیروهای امنیتی سپاه دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

خانم آتنا دائمی نیز روز ششم آذرماه بدون دریافت احضاریه کتبی برای اجرای حکم هفت سال حبس تعزیری از سوی مأموران سپاه ثارالله بازداشت شد؛ بازداشت این فعال مدنی در حالی صورت گرفت که وی تا آن زمان احضاریه‌ای از سوی اجرای احکام زندان دریافت نکرده بود.

زندانی سیاسی آتنا دائمی ، نخستین بار در بیست و نهم مهرماه سال ۹۳ بازداشت و در ۲۶ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ با تودیع وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی از بند زنان زندان اوین (نسوان) آزاد شد.
این فعال مدنی در تاریخ ٢٣ اسفندماه سال ٩٣ در دادگاهی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «توهین به رهبری»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی» و «اختفای ادله جرم»، به ۱۴ سال زندان محکوم شد؛ رأی صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به هفت سال کاهش پیدا کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment