ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، پایین ترین درصد احتمال اشتغال در ایران

فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، پایین ترین درصد احتمال اشتغال در ایران

اشتغال
ایران – اجتماعی

فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، پایین ترین درصد احتمال اشتغال در ایران  

واقعا یک تیتر تامل برانگیزی است! هر چه بیشتر درس خوانده باشی، بیشتر طعم بیکاری را میچشی و بیشتر از احتمال اشتغال دور می‌شوی!

یک روی سکه همان عمر و سرمایه ای است که این قشر صرف کردند و پس از اتمام تحصیلات خود پی بردند که هدر دادند. هر چه سطح تحصیلات بیشتر شد، عمق فاجعه نیز افزایش یافت.
آن روی دیگر این سکه مهاجرت نخبگان و هدر رفتن سرمایه های انسانی کشور عزیزمان بود. در این میان خرده ای بر نخبگان مهاجر نمی توان گرفت!

مقامات و مسئولان کشور در هدایت سرمایه انسانی و تربیت نیروی متخصص اشتباه های جبران ناپذیری را مرتکب شدند. نتیجه ی افزایش بی رویه جذب دانشجو در عناوین و دانشگاه های مختلف و کاهش اسفبار کیفیت آموزشی، حراج نخبگان واقعی این کشور و تقدیم آنان به دیگر کشورها بود.
موضوع نادیده گرفتن نخبگان علمی، سیاست‌های غلط آموزشی و پژوهشی، ضعف در اشتغال زایی و اصرار بر ادامه این اشتباهات تنها سبب از دست دادن بیشتر سرمایه‌های انسانی این کشور می‌شود.

اما چه بسیار جوانانی که  تلاش کردند تا به قدر توان گره‌ای از مشکلات را باز نمایند. اما صد افسوس که فریادهایشان را نشنیدند و تلاش هایشان را ندیدند. کاش می‌دانستید که بار کج هیچ وقت به منزل نمی‌رسد. کاش می‌دانستید که این تیتر فاجعه‌ای است که گریبان این کشور را گرفته است‌. کاش می‌دانستید که این زخم عمیق و کهنه سر باز کرده است.‌‌..
بیکاری، بی پولی و تاخیر در تشکیل زندگی از عواقب درس خواندن در کشور ایران به شمار می رود…
در جامعه ای قد کشیدیم و رشد کردیم که درس خواندن فضیلت بود.
ما قد کشیدیم و دنیا وارونه شد با تدبیر بزرگان!!!

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment