ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > «پاسخ به آزادی مسیری بالابلندتر را جستجو می‌کند»، آرش صادقی در پایان اعتصاب غذا

«پاسخ به آزادی مسیری بالابلندتر را جستجو می‌کند»، آرش صادقی در پایان اعتصاب غذا

«پاسخ به آزادی مسیری بالابلندتر را جستجو می‌کند»، آرش صادقی در پایان اعتصاب غذا
ایران – اجتماعی

«پاسخ به آزادی مسیری بالابلندتر را جستجو می‌کند»، آرش صادقی در پایان اعتصاب غذا

روز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه زندانی سیاسی، آرش صادقی به درخواست همبندیان خود به اعتصاب غذایش پایان داد.

این زندانی سیاسی در نامه‌ خود دلایل این اقدام خود را چنین اعلام کرد: «من از اعتصاب غذا دست کشیدم چراکه درد خود را بارها کوچک‌تر از مصیبت مادری که جنازه فرزندش را در مقابلش می‌گذارند و می‌گویند معتاد بوده، یافته‌ام. »

متن این نامه زندانی سیاسی، آرش صادقی:

« دوستان هم بندم از همان آغاز مصرانه از من خواستند که از این تصمیم صرف‌نظرکنم و در طی این چند روز بی‌وقفه حضور آنها را با تمام دلواپسی‌هایشان در کنار خود احساس کرده‌ام که نهایتاً در احترام به درخواست آنان تصمیم گرفتم به اعتصاب غذای خود پایان دهم.

به واقع آنچه امروز با آن مواجه هستیم، ستمی است فراگیر و سیستماتیک که زخم شلاقش را بر پیکر این مردم نشانده. آنجا که خبری از عدالت نباشد، دفاع از حق جرم است و سرزمینی که آزادی در آن در زنجیر است، اعدام و تبعید و زندان امری بدیهی شمرده می‌شود. و سرنوشت من و گلرخ و آتنا هم جدا از این واقعیت نیست.

گلرخ و آتنا حق دارند که از شأن و جایگاه انسانی خود دفاع کنند همان‌گونه که امروز زنانی به تنگ آمده از ستم و نابرابری حقوق به تاراج رفته‌شان را در خیابان‌ها فریاد می‌کشند.

من از اعتصاب غذا دست کشیدم چرا که درد خود را بارها کوچکتر از مصیبت مادری که جنازه فرزندش را در مقابلش می‌گذارند و می‌گویند معتاد بوده یافته‌ام.

جایی که مردم جان خود را برای تحقق آزادی جمعی و همگانی در خیابان‌ها به مخاطره می‌افکنند، دیگر اعتصاب و اعتراض از مرزهای فردی و گروهی گذر کرده و پاسخ به آزادی مسیری بالا بلندتر را جستجو می‌کند. »

باید یادآوری کنیم که همسر آرش صادقی، گلرخ ایرایی و آتنا دائمی چهارم بهمن‌ماه برای بازجویی به بند دو الف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری از پاسخگویی به بازجویی همراه ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.

زندانی سیاسی، آرش صادقی ششم بهمن ماه در اعتراض به انتقال همسرش به زندان قرچک ورامین اعلام اعتصاب غذا کرد؛ این زندانی سیاسی در سال گذشته نیز برای مدت ۷۲ روز در اعتصاب غذا به سر برده بود و عدم معالجه و خودداری مسئولان از بستری کردن وی در بیمارستان باعث پیشرفت بیماری‌های حاد و مزمن در وی گشته است.

آرش صادقی دچار بیماریهای آریتمی قلب و از دست دادن بیش از نیمی از کارایی کلیه راست و نیمی از کلیه چپ، مشکلات ریوی، مشکلات کبد و روده و معده شده است که طی یک سال گذشته به آنها دچار شده و اقدامی از سوی مسئولان برای درمان این بیماری ها نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment