ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ولی‌الله تقی‌زاده با ۲۲ روز اعتصاب غذا و زیر حکم اعدام بخاطر اعتراف زیر شکنجه

ولی‌الله تقی‌زاده با ۲۲ روز اعتصاب غذا و زیر حکم اعدام بخاطر اعتراف زیر شکنجه

ولی‌الله تقی‌زاده
ایران – اجتماعی

ولی‌الله تقی‌زاده با ۲۲ روز اعتصاب غذا و زیر حکم اعدام بخاطر اعتراف زیر شکنجه

بنا به گزارش واصله، یک زندانی اهل اردبیل به نام  ولی‌الله تقی‌زاده که از ۱۲ سال گذشته در زندان مرکزی تبریز زیر حکم اعدام گذران حبس ‌می‌کند، از تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه سال جاری(۹۶) بدلیل اعتراض به روند طولانی پرونده‌اش دست به اعتصاب زده است. این زندانی علی‌رغم مشکلات جسمانی کماکان به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد.

ولی‌الله تقی‌زاده ، زندانی محکوم به اعدام که حدود ۱۲ سال از نگهداری او در زندان مرکزی تبریز می‌گذرد، در اعتراض به روند طولانی بررسی پرونده و بلاتکلیفی خود در زندان در بیست و دومین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌برد و در سایه‌ بی‌توجهی مسئولان زندان وضع جسمانی مناسبی ندارد.

یکی از نزدیکان آقای تقی‌زاده در این رابطه گفته است : “علیرغم وضع نامناسب آقای تقی‌زاده و درد در ناحیه معده و قلب، تا به حال هیچ‌یک از مسئولان زندان و دادگستری سراغی از او نگرفته‌اند و به بهداری منتقل نشده است. او این روزها به سختی راه می‌رود، با کاهش وزن مواجه شده و نمی‌تواند زیاد سر پا بایستد.”

آقای ولی‌الله تقی‌زاده معتقد است در سایه نبود اسناد کافی و صرفا بر اساس “علم قاضی” به اعدام محکوم شده است به وضعیت حقوقی و بلاتکلیفی خود معترض است.

پیش‌تر این منبع نزدیک آقای تقی زاده گفته بود: “آقای تقی زاده، چندین بار طی نامه‌ای به روند طولانی بررسی پرونده‌ی خود اعتراض کرده و علیرغم پیگیری‌های وکیل و خانواده همچنان به‌صورت بلاتکلیف در زندان مانده است.”

گویا وی حدود ۴۰ روز پیش نیز دست به اعتصاب زده بود که پس از ۲۳ روز با وعده‌ قاضی ناظر زندان و معاون زندان مبنی بر اینکه مشکلتان را حل خواهیم کرد، اعتصاب خود را شکسته است، با این‌حال پس از آن همچنان به او جواب قانع‌کننده‌ای نداده‌اند و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

اعتراف زیر شکنجه

منبع نزدیک به این زندانی محکوم به اعدام که به اتهام قتل در زندان به سر می‌برد گفته است: “آقای تقی زاده، منکر بزه انتصابی خود شده و گفته بود ۱۱ سال پیش در اداره‌ی آگاهی زیر شکنجه اعتراف کرده و علیرغم اینکه شاکی پرونده نیز می‌داند او گناهی مرتکب نشده و حاضر به اجرای حکم نشده، قاضی تنها با علم خود حکم اعدام را صادر کرده است.”

وی در مورد واکنش مسئولین زندان به ازسرگیری و ادامه‌ی اعتصاب غذای آقای ولی‌الله تقی‌زاده نیز گفت: در این مدت تنها یک بار بازرسی زندان وی را فراخوانده و از او در مورد دلیل اعتصابش سوالاتی مطرح کرده‌اند، آقای تقی زاده نیز به آنها اعلام کرده که در اعتراض به روند طولانی بررسی پرونده و بلاتکلیفی خود در زندان دست به اعتصاب غذا زده است و پس از آن تاکنون به وضعیت وی رسیدگی نشده است.”

ولی الله تقی زاده، ۴۱ ساله، هم‌اکنون در بند ۹ زندان مرکزی تبریز نگهداری می‌شود. و از تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه سال ۹۶ دست به اعتصاب غذا زده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment