ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > وضعیت پزشکی نگران کننده نیما صفار نویسنده و فعال مدنی در زندان اوین

وضعیت پزشکی نگران کننده نیما صفار نویسنده و فعال مدنی در زندان اوین

وضعیت پزشکی نگران کننده نیما صفار نویسنده و فعال مدنی در زندان اوین
ایران – اجتماعی

وضعیت پزشکی نگران کننده نیما صفار نویسنده و فعال مدنی در زندان اوین

نویسنده و فعال مدنی نیما صفار ساکن گرگان که یک روز قبل خود را جهت تحمل حبس به زندان امیرآباد گرگان معرفی کرده بود با مشکلات پزشکی رو به رو است.

نیما صفار نویسنده و فعال مدنی ساکن گرگان که در زندان امیرآباد گرگان به سر می برد از مشکلات پزشکی در رنج است. این فعال مدنی که از بیماری آسم پیشرفته رنج می‌برد تاکنون با تصمیم مسئولین زندان، از دریافت بخشی از قرص های ضروری اش محروم مانده است.

آقای صفار که صبح دیروز خود را به زندان امیرآباد گرگان معرفی کرد، علی‌رغم پیگیری نزدیکان وی نسبت به انتقال دارو و اسپری های ضروری او به داخل بند این موضوع تا کنون بی‌نتیجه مانده و داروها به وی تحویل داده نشده است.

این فعال مدنی از بیماری آسم شدید و لنز برای قوز قرنیه رنج می‌برد. تحویل ندادن وسایل درمانی وی به او در زندان، موجب نگرانی نزدیکان این زندانی شده است.

نیما صفار، روزبه گیلاسیان و الهه سروش‌نیا، سه نویسنده و فعال مدنی شهر گرگان در دادگاه تجدیدنظر استان گلستان، به ترتیب به یک سال زندان، ۸۰ روز حبس و ۸ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

دیگر هم پرونده نیما صفار، آقای روزبه گیلاسیان، پیش تر مورخ ۲ بهمن ماه جهت تحمل حبس راهی زندان گرگان شده بود.

این سه فعال مدنی، آقای گیلاسیان و همسرش الهه سروش‌نیا و نیما صفار سه نویسنده هستند که ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۴ دستگیر و در دی‌ماه همان سال با سپردن وثیقه از زندان امیرآباد گرگان آزاد شدند.  بیشتر دوران بازداشت آن‌ها در بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران در گرگان سپری شد اما پس از پایان دوره بازجویی به زندان امیرآباد این شهر منتقل شدند.

اتهام گیلاسیان «تشکیل شبه‌جمعیت پاتوق گرگان به قصد اقدام علیه امنیت کشور، نشر اکاذیب در فضای مجازی و … بوده است.»

روزبه گیلاسیان و ۱۸ نفر دیگر از اعضای «پاتوق» در دادگاه انقلاب گرگان شعبه یک به قضاوت حجت‌الله قربانی چندین جلسه محاکمه شدند. گیلاسیان به پنج سال زندان و با یک درجه تخفیف به دو سال، نیما صفار به دو سال و با یک درجه تخفیف به یک سال، الهه سروش‌نیا به یک سال و با یک درجه تخفیف به شش ماه زندان محکوم شدند.

آقای گیلاسیان در دادگاه دیگری به اتهام نشر اکاذیب به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد. نهایتاٌ در شهریورماه سال جاری دادگاه تجدیدنظر احکام این سه نفر را تخفیف داد.

خانم الهه سروش‌نیا، دانش‌آموخته‌ دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت تهران در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

آقای روزبه گیلاسیان نیز از رشته‌ عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در مقطع کارشناسی و رشته‌ فلسفه‌ علم در دانشگاه شریف در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment