گزارش ویدئویی از وضعیت فاجعه بار حاشیه نشینی و نفی هویت ایرانی حاشیه نشینان در چابهار - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > گزارش ویدئویی از وضعیت فاجعه بار حاشیه نشینی و نفی هویت ایرانی حاشیه نشینان در چابهار

گزارش ویدئویی از وضعیت فاجعه بار حاشیه نشینی و نفی هویت ایرانی حاشیه نشینان در چابهار

ایران – اجتماعی

گزارش ویدئویی از وضعیت فاجعه بار حاشیه نشینی و نفی هویت ایرانی حاشیه نشینان در چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران

بنا‌ به گفته ساکنین،مراجع دولتی در چابهار ساکنان خانه‌های خشت و گلی در مناطق حاشیه‌ای را به‌دلیل نداشتن سند مالکیت منزل مسکونی به‌رسمیت نمی‌شناسد و از همین رو از ارائه هر گونه خدمات به این شهروندان خودداری می‌کند و سال هاست که توجهی به نیازهای اولیه این افراد نشده است.
در مناطق حاشیه ای اغلب خانواده‌ها تنها در یک یا دو اتاق زندگی می‌کنند و قریب به ۸۰ درصد واحدهای مسکونی فاقد پروانه ساختمانی است. وجود مسیرهای روباز فاضلاب و فضاهای غیربهداشتی در سطح مناطق حاشیه‌نشین منجر به شیوع انواع بیماریها شده که از دیگر عوارض حاشیه نشینی به‌شمار می‌رود.

جوان بودن جمعیت منطقه، بالا بودن نرخ بی‌سوادی، وجود خانواده‌های فاقد سرپرست، زیادی افراد فاقد شناسنامه، نبود وجود نیروی کار متخصص، از معضلاتی است که مردم ساکن در این مناطق دارا می‌باشند.
این مناطق فاقد ساختاری استاندارد در بخشهای مختلف می‌باشد و متأسفانه به دلیل سیاستهای غلط از خدمات شهری، بهداشتی، رفاهی، اقتصادی، ورزشی و غیره محروم می‌باشند.

نشان دان تصویری واقعی و همه‌جانبه از ابعاد فاجعه بار حاشیه‌نشینی و فقر، البته در این مقاله کوتاه نمی‌گنجد ولی از همین مجمل هم می‌توان

حدیث سیاستهای غارتگرانه، سیاستهای غلط و سودپرستانه که منجر به چنین وضعیت فاجعه باری برای مردم ما شده را به وضوح دید.

چابهار

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment