ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > وضعیت فاجعه‌بار دانش‌آموزان و معلمان در جمهوری اسلامی ایران + فیلم

وضعیت فاجعه‌بار دانش‌آموزان و معلمان در جمهوری اسلامی ایران + فیلم

ایران – اجتماعی

وضعیت فاجعه‌بار دانش‌آموزان و معلمان در جمهوری اسلامی ایران + فیلم

 پنج‌شنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۶ کلیپی روی شبکه‌های اجتماعی گذاشته شده است که وضعیت چند دانش‌آموز در قعله رضا از توابع دهستان حسن‌آباد شهرستان روانسر در استان کرمانشاه را نشان می‌دهد که برای رفتن به مدسه می‌بایست هر روز با تکه چوبی شبیه به بلم از یک سوی رودخانه خطر کرده و به آن سوی دیگر رفته و پس از بازگشت از مدرسه دوباره همین مسیر را بازگردند.

در خبر دیگری در شبکه‌های اجتماعی آمده است:‌ رییس آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان که باصطلاح ثروتمندترین استان کشور است از خیرین خواسته است که برای سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان عشایر این استان ۲۰۰میلیون تومان کمک کنند!!!!

وی گفت دولت تنها ۷۰میلیون تومان می‌پردازد که برای ۱۴هزار دانش‌‌آموز عشایری کافی نیست

در همین حال تعدادی از رانندگان به دلیل پرداخت نشدن هزینه‌ها در حال انصراف از ادامه همکاریند و این موضوع باعث غیبت‌های طولانی مدت دانش‌آموزان و لطمه خوردن به درس و حتی ترک تحصیل آن‌ها می‌شود.

دانش‌آموزان عشایری استان خوزستان در حالی به دلیل کمبود ۲۰۰میلیون تومان از تحصیل بازمی‌مانند که در بودجه امسال هزاران میلیارد تومان به نهادها و موسسه‌هایی که هیچ تولید مفیدی در کشور ندارند، اختصاص داده شده است. در استان خوزستان یک‌سوم خانوارها با ناامنی غذایی دست به گریبانند. حداقل ۷۴۰هزار دانش‌آموز در ایران از تحصیل بازمانده‌اند که علت اصلی آن فقر است.

وضعیت به اینجا ختم نمی‌شود چون به مراتب وضعیت اقتصادی معلمان و دبیران مدراس و اساتید دانشگاه‌ها بدتر است و دولت هیچ اقدامی برای آن‌ها نکرده و نخواهد کرد.

به عنوان نمونه جمعی ازمعلمان مشهد با امضای نامه‌ای خواستار پرداخت فوری مطالبات خودشدند این معلمان تاکید کردند در صورت عدم پرداخت فوری حق شکایت به دیوان عدالت و ترک کلاسها را برای خود محفوظ میدانند. (سند نامه ضمیمه است).

این خبرها را در کنار اختلاس‌های نجومی هزاران میلیارد تومانی و دزدی‌های دهها میلیارد دلاری سپاه از نفت و قاچاق کالا و مواد مخدر و کلاهبرداری حکومتی از طریق مؤسسه‌های پولی مانند کاسپین که پوششی برای سپاه برای چپاول مستقیم پول مردم است قرار دهید و  به آنها اضافه کنید ثروت آقازاده‌ها و هزینه‌های دهها میلیارد دلاری جنگ و کشتار در سوریه برای سرپانگهداشتن بشار اسد دیکتاتور سوریه و حوثی‌های یمن و شبه نظامیان حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی در عراق و طالبان در افغانستان و کشورهای دیگر در خاورمیانه و افریقا. تنها نتیجه‌ای که از این همه چپاول و به هدر دادن منابع ثروت ملی کشور  بدست می آید فقط گوشه بسیار کوچکی از وضعیت نابسامان و انفجاری اقتصادی جامعه ایران است که هیچ راه برون رفتی هم برای آن وجود ندارد؛ به همین دلیل است که این روزها شاهد اعتراضات گسترده اقشار مختلف مردم در همه شهرها و روستاهای کشور هستیم.

خوشبختی و سعادت مردم ایران در گرو تغییر ساختار حاکمیتی است که ضد آبادی ایران و رفاه و آسایش ایرانی است. در این صورت است که همه چیز سامان میابد و فقر مسکنت از کشوری که به گفته کارشناسان با دارا بودن یک درصد از جمعیت جهان می‌توان ۹۰۰درصد به مردم خود خوشبختی بدهد رخت برخواهد بست.

وضعیت فاجعه‌بار دانش‌آموزان و معلمان در جمهوری اسلامی ایران

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment