ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > وضعیت سهیل عربی در اعتصاب غذا از زبان یکی از همبندانش

وضعیت سهیل عربی در اعتصاب غذا از زبان یکی از همبندانش

سهیل عربی
ایران – اجتماعی

وضعیت سهیل عربی در اعتصاب غذا از زبان یکی از همبندانش

زندانی سیاسی سهیل عربی بر سر حرفش ایستاد و حال دارد جان می سپارد. شاید امروز و همین امروز یا فردا خبر مرگش را بشنویم. آخرین وضعیت این زندانی سیاسی را در پیام همبندی اش از تهران بزرگ بشنوید. سهیل عربی دیوانه ای که اعتصاب کرد تا از خودگذشتگی را یادمان بدهد.
زندانی سیاسی سهیل عربی روز ۲۵ بهمن ماه؛ بیست و یکمین روز اعتصاب غذای خود را با فشار خون روی ۷ پشت سر گذاشت. وی روز ۴ بهمن ماه پس از شنیدن خبر انتقال وحشیانه همراه با ضرب و شتم زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرد.

مسئولین زندان به دنبال این اعتصاب غذا وی را به زندان تهران بزرگ منتقل کرده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت تا شاید دست از اعتصاب غذایش بردارد. اما این زندانی سیاسی با پیامهای خود مصرانه تاکید کرد که بر خواسته خود پابرجاست و تا انتقال این دو زندانی سیاسی به زندان اوین بر اعتصابش پای خواهد فشرد.

متن کامل پیام صوتی همبند زندانی سیاسی سهیل عربی

دیوانه ای از قفس پرید
اینجا جهنم تهران بزرگ است. زندانیان مالی و کلاهبرداران و ما… که تلاش کردیم جماعت خفته را بیدار کنیم. به همین جرم محکوم به تحمل حبس شده و ما را اینجا دیوانه خطاب می کنند.
سهیل پس از ۴ روز اعتصاب غذای خشک و تر به کما رفت. به یاد دارم که همیشه این را می گفت:
«دل آدمی دلایلی دارد که عقل ظاهربین را یارای فهمیدن نیست. کسی که از خود می گذرد تا یاور کودکان کار باشد و پشت و پناه آنها باشد. شخصی که قید آزادی را زد تا صدای زندانیان سیاسی عقیدتی باشد. با ظلم و غاصبان جنگید و در دنیای امروز دیوانه می نامندش.
آن دیوانه اعتصاب غذا کرد اما عاشقی را از یاد نبرد تا از خودگذشتگی را یادمان بدهد. وقتی شنید خواهرانش گلرخ و آتنا را به قرچک تبعید کردند خوراک از گلویش پایین نرفت و اوین را بر سر جلادان خامنه ای خراب کرد و تبعید به جهنم بزرگ را چون مرد به جان خرید.
اما بر سر حرفش ایستاد و حال دارد جان می سپارد. شاید امروز و همین امروز یا فردا خبر مرگش را بشنویم.
و هزاران نفرین بر این جماعت زنده کش مرده پرست که تا سهیل بود قدرش ندانستند.
من نیز به سهیل و ستارگانی می پیوندم دیوانگانی که از قفس پریدند. اینجا کسی قدر نوابغ را نمی دانند. دنیا جای خوبی برای دیوانه ها نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment