ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > وضعیت دردناک کودکان زلزله‌زده و اولویت بازسازی عراق و سوریه!+فیلم

وضعیت دردناک کودکان زلزله‌زده و اولویت بازسازی عراق و سوریه!+فیلم

وضعیت دردناک کودکان
ایران – اجتماعی

وضعیت دردناک کودکان زلزله‌زده  و اولویت بازسازی عراق و سوریه!+فیلم

 

‌ یک‌شنبه۵آذرماه۹۶ کلیپی روی شبکه‌های اجتماعی گذاشته شده است که وضعیت دردناک کودکانی را که مادر خود را از دست داده‌اند یا اینکه در چادری زندگی می‌کنند که آب آن را فرا گرفته است به نمایش می‌گذارد.

دختر بچه‌ای در این کلیپ وقتی مورد سوال قرار می‌گیرد به گریه می‌افتد و وقتی از او سوال می‌کند که چرا گریه می‌کنی می‌گوید:

«دلم برای مامانم تنگ شده است».

همچنین مادری در حالیکه بغض گلویش را گرفته بود در زیر باران شدید می‌گوید:«وقتی خانه‌مان خراب شد بچه‌هایم خود را از پنجره به بیرون پرت کردند و همدیگر را بغل کرده بودند ولی گریه نکردند اما امروز وقتی که آب وارد چادرمان شد به گریه افتادند».

این صحنه‌های دردناک و صحنه‌های مشابه در حالیست که دولت تا امروز از ارسال حتی یک کانکس به مناطق زلزله‌زده خودداری کرده است و تمامی کانکس‌های ارسالی هدایای مردمی بوده است.

بنابه گفته یک مقام دولتی تا به امروز تنها ۴۰۰کانکس به مناطق زلزله زده وارد شده است در حالیکه نیاز به ۸هزار کانکس می‌باشد.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: « تاکنون ۴۰۰ کانکس در روستاها و چند کانکس در مناطق شهری توزیع شده است، با توجه به اینکه کانکس عمدتا به افرادی که خانه آنها ۱۰۰درصد تخریب شده تعلق می‌گیرد، حدود ۸هزار کانکس نیاز داریم».

این وضعیت در حالی است که خبرگزاری‌های رسمی کشور روز شنبه ۴ آذر گزارش کردند که حسن روحانی در تماس تلفنی با بشار اسد قاتل مردم سوریه به وی قول داد که ایران سوریه را بازسازی خواهد کرد.

باید در نظر داشت که اولویت دولت ایران درحال حاضر نه کمک رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده ایران بلکه نحوه بازسازی سوریه و عراق می‌باشد.

در همین زمینه خوب است به تیتر روزنامه آفتاب یزد روز یکشنبه ۵ آذرماه توجه کنید. آفتاب یزد می نویسد: «ایران چگونه عراق و سوریه را بازسازی می‌کند؟»

کما اینکه براساس گزارش خبرگزاریهای رسمی، در همین چند روزه که هزاران خانواده زلزله زده ما در سوز سرمای زمستان و بارش برف و باران بدون سرپناه مانده اند اولین کاروان سنگین کمک رسانی به شهر «بوکمال» در سوریه از طرف جمهوری اسلامی ارسال شده است!

اولویت دولت ایران طی سالهای اخیر هیچگاه رسیدگی به درد و رنجهای مردم ایران و در روزهای اخیر هیچگاه کمک رسانی به مردم محروم و داغدار زلزله زده نبوده و نیست بلکه پیوسته تلاش و اختصاص بودجه های میلیاردی برای تأمین هزینه های سنگین حزب‌الله لبنان، ارتش وارفته بشار اسد، تأمین هزینه‌های هنگفت تجهیز بسیج حشدالشعبی در عراق و سایر گروهها مثل «فاطمیون»‌ افغانستان «زینبیون» پاکستان و گروههای مشابه در منطقه می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment