ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > وضعیت وخیم جسمانی آقای رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین

وضعیت وخیم جسمانی آقای رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین

رضا شهابی
ایران – کارگری

وضعیت وخیم جسمانی آقای رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین

وضعیت جسمانی آقای رضا شهابی ، عضو زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه،‌ وخیم اعلام شده است.

کمپین دفاع از رضا شهابی در بیانیه‌ای در روز یکشنبه هشتم بهمن، با اشاره به اینکه آقای شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد، افزود که او را «تحت فشار و آزار مضاعف» قرار داده‌اند و افزود: «هر روزه، تعدادی زندانی زیر بازجویی با وضعیت وخیم روحی و جسمی را با او هم سلول می‌کنند».

چند روز پیش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی‌تهران و حومه خبر داده بود که رضا شهابی روز ۱۸ دی از زندان رجایی شهر کرج به زندان اوین منتقل شده است.

این کمپین در بخشی از بیانیه‌ خود نوشت که او را «در شرایط فشار عصبی قرار داده‌اند که دایماً فشار خونش بالا می‌رود» و اضافه کرد: «در حالی که پزشکان هشدار داده‌اند که شهابی باید به سرعت به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار بگیرد، تنها او را به پزشک عمومی نشان داده و فقط برایش قرص تجویز می‌کنند. »

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه پیش‌تر اشاره کرده بود که رضا شهابی در هنگام بازجویی زیر فشار قرار داشته است. و در حال حاضر وی از فشار بالای خون، کمر درد و گردن درد، عارضه مغزی و بی حسی بدن‌ رنج می‌برد.

فعال کارگری رضا شهابی در خرداد سال ۸۹ بازداشت و به اتهام های امنیتی محکوم به پنج سال زندان و شش سال عدم فعالیت سندیکایی محکوم شده بود.
آقای شهابی پس از مدتی به منظور درمان بیماری‌هایش از مرخصی پزشکی استفاده کرده بود ولی در ۱۸ مرداد ماه سال جاری، در پی فشارهای دادستانی خود را به زندان رجایی‌شهر کرج معرفی کرد.

گفته می‌شود که مقامات قضایی از یک سال پیش بارها این فعال کارگری را برای بازگشت به زندان تحت فشار قرار داده بودند.
فعال کارگری رضا شهابی پس از آنکه متوجه شد باید حدود یک هزار روز در زندان بماند زیرا دادستانی با مرخصی پزشکی‌اش موافقت نکرده است،‌ دست به اعتصاب غذایی ۵۰ روزه زده بود.

کمپین دفاع از رضا شهابی خواستار انتقال فوری رضا شهابی به بند عمومی زندان اوین و اقدام فوری برای بستری کردن او در بیمارستان شد و از «همه تشکل‌های کارگری در ایران و جهان و تمامی افراد، رسانه‌ها و نهادهایی که مسائل کارگران زندانی و زندانیان سیاسی را پیگیری می‌کنند» خواست از هیچ تلاشی برای حمایت پیگیر و قدرتمند از رضا شهابی دریغ نکنند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز با اعلام اینکه آقای شهابی، عضو زندانی هیئت مدیره این سندیکا، « از نظر جسمانی، درشرایط وخیمی به‌سر می‌برد»، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شده و «مسئولیت هرگونه مشکل جسمانی برای رضا شهابی را بر‌ عهده زندانبان و مسئولین قضایی اعلام کرده بود. »

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment