ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > وزارت نیرو و هشدار نسبت به خاموشی سراسری ؛ بحرانی دیگر در برق ایران

وزارت نیرو و هشدار نسبت به خاموشی سراسری ؛ بحرانی دیگر در برق ایران

وزارت نیرو
ایران ـ اقتصادی

وزارت نیرو و هشدار نسبت به خاموشی سراسری ؛ بحرانی دیگر در برق ایران

وزارت نیرو در ایران هشدار داده است که ظرفیت تولید برق پاسخگوی افزایش مصرف نیست. وزارت نیرو در ایران در این مورد احتمال داده است که برق سراسری در روز‌های آینده قطع شود.

در اطلاعیه وزارت نیرو آمده است که با وجود هشدار در رابطه با کمبود برق و اقداماتی در جهت صرفه‌جویی در مصرف برق ، مانند کاهش ساعات کاری ادارات، پیک مصرف در ساعات بحرانی به حد بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و “شبکه برق کشور را در وضعیت بحرانی قرار داده است.”

بنا به گفته وزارت نیرو ، در تابستان و روزهای گرم آن، استفاده بیشتر از خنک‌کننده‌ها، باعث شده است تا مصرف برق در زمان پیک به مرز خطرناک ۵۷ هزار مگاوات برسد؛ این در حالی است که ظرفیت تولید برق در تابستان امسال ۵۸ هزار مگاوات است. به همین دلیل این وزارت‌خانه نسبت به تکرار وضعیت برق در اردیبهشت سال ۱۳۸۰، هشدار داده است.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران پیک مصرف روز چهارشنبه ۲۰تیرماه ۱۳۹۷ را ۵۷ هزار و ۹۷ مگاوات اعلام کرده است. این میزان مصرف برق در مقایسه با میزان مصرف در مدت مشابه سال گذشته (۹۶) بیش از ۳ هزار و پانصد مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

از آنجایی که در روزهای آینده دمای هوا در اکثر استان‌های کشور ، ممکن است که افزایش پیدا کند، وزارت نیرو خواستار حداکثر صرفه‌جویی در مصارف خانگی شده است. وزارت نیرو که توان افزایش تولید برق کشور را ندارد، اینچنین دست به دامن مردم و مصرف‌کنندگان برق شده است تا در ساعات پیک، لوازم برقی پرمصرف را استفاده نکنند.

لازم به یادآوری است که ایران در حالیکه خود از کمبود برق رنج می‌برد،‌ بخشی از نیاز برق تعدادی از کشور‌های همسایه، ازجمله عراق را نیز تامین می‌کند. این مساله باعث تشدید در بحران برق کشور شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment