ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > وخامت وضعیت عمومی یک کولبر آسیب دیده نخاعی، در بیمارستان

وخامت وضعیت عمومی یک کولبر آسیب دیده نخاعی، در بیمارستان

کولبر
ایران – کولبران

وخامت وضعیت عمومی یک کولبر آسیب دیده نخاعی، در بیمارستان

کولبر کُرد که از ناحیه نخاع دچار آسیب ‌دیدگی شدید شده و در پی آن در  بیمارستان عارفیان ارومیه بستری بود در یک وضعیت عمومی وخیم قرار دارد.
طبق گزارش رسیده، سمکو احمدیان، کولبر کُرد اهل پیرانشهر که درپی شلیک مستقیم نیروی انتظامی به شدت مجروح گردیده است، در حال حاضر از ناحیه نخاع دچار آسیب‌دیدگی شدید شده و نیاز به عمل جراحی فوری دارد.

این کولبر کُرد به دلیل اصابت سه گلوله به شدت زخمی و برای معالجه پزشکی هم‌ اکنون در بیمارستان عارفیان ارومیه بستری می‌باشد.
روز دوشنبه بیست و نهم آبان‌ماه سمکو احمدیان به ‌همراه گروهی از کولبران در پیرانشهر هدف شلیک مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفت و در نتیجه به شدت زخمی شده بود.

در همین حادثه یک کولبر کُرد به نام “حسن مرادی” جان ‌باخته و یک تن دیگر به نام “رحمان محمود نژاد” به شدت زخمی شده بود.
در پی انتشار خبر جان ‌باختن “حسن مرادی” در رسانه‌ها، هیاتی از اداره کل اطلاعات ارومیه به منزل شخصی این کولبر جان ‌باخته مراجعه و به خانواده وی اعلام کرده‌اند که باید از مصاحبه با رسانه‌ها درباره این موضوع خودداری کنند.
در همین رابطه نیروهای اطلاعاتی به خانواده مرادی گفته‌ بودند که باید مراسم ختم بی‌سر و صدا برگزار و از پوشش رسانه‌ای آن و اعتراضات مردم به موضوع جان ‌باختن وی جلوگیری بعمل آید.

کارکولبری یکی از بزرگترین چالش های روبروی مردم مناطق مرزی کردستان است و خانواده‌های زیادی بدلیل فقر و بیکاری در این مناطق از کشورمان به ناچار از این راه امرار معاش می‌کنند.

طی شش‌ماه نخست سال جاری، با استناد به آمار ثبت شده در مراکز خبری، ١٢١ کولبر کُرد در مناطق مختلف کردستان درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی کشته و زخمی شده‌اند.

مرگی که تنها با جان دادن کولبر پایان نمی‌یابد و تبعات آن همسر و فرزندان این کولبران را بیش از پیش در دامان مشکلات معیشتی و روانی، فرو می‌برد که تنها تصور آن خود رمانی تراژدیک و فاجعه‌ای انسانی می‌باشد که هر روزه در این جامعه روی می‌دهد و تکرار می‌گردد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment