ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > واژگونی و آتش گرفتن کامیون در اثر تعقیب جنایتکارانه نیروی انتظامی + عکس

واژگونی و آتش گرفتن کامیون در اثر تعقیب جنایتکارانه نیروی انتظامی + عکس

واژگونی و آتش گرفتن کامیون

ایران – اجتماعی

واژگونی و آتش گرفتن کامیون در اثر تعقیب جنایتکارانه نیروی انتظامی + عکس

روز شنبه ۱۰شهریور۱۳۹۷، در محور ایرانشهر – سرباز، یک کامیون ۱۸ چرخ، پس از عبور از ایست بازرسی ایرانشهر- سرباز، توسط گشت نیروی انتظامی مورد تعقیب قرار گرفت. خودروی گشت برای توقیف کامیون بصورت خطرناکی جلوی کامیون پیچید. این اقدام باعث از دست دادن کنترل راننده و منجر به واژگونی و آتش گرفتن کامیون شد.

شاهدان عینی که جهت کمک در صحنه حاضر شده بودند از زخمی شدن راننده کامیون خبر دادند.

یکی از شاهدان عینی گفت: علت تعقیب کامیون را از مأمورین گشت جویا شدیم، و آنها گفتند کامیون بار قاچاق گازوئیل دارد! در حالی که ما بار گازوئیلی در کامیون مشاهده نکردیم.

بنظر می‌رسید اقدام نیروی انتظامی بیشتر یک ماجراجویی شخصی بود تا یک اقدام پیشگیرانه در جهت ممانعت از قاچاق سوخت. قابل توجه اینکه سرنخ اصلی کلان قاچاق سوخت در کشور را باید در ارگانهای مختلف سپاه پاسداران جستجو کرد تا اینکه در خرده کاسبانی که بدنبال لقمه ای نان سوخت را در مرز به‌فروش می‌رسانند.

لازم به ذکر است که سالانه ده ها حالت تعقیب و تیر اندازی به طرف ماشین های شهروندان بلوچ توسط ماموران نیروی انتظامی که فقط به ظن حمل کالای قاچاق و سوخت صورت میگیرد گزارش و ثبت شده است، که تلفات جانی و مالی زیادی به شهروندان وارد کرده است.

سال گذشته نیز تعقیب و شلیک به تانکر حامل سوخت در مسیر ایرانشهر باعث انفجار تانکر سوخت گردید.

در بسیاری از موارد نیروهای انتظامی بدون ارائه کمک، به سرعت صحنه حادثه را ترک و زخمی ها و کشته شدگان را که حاصل اقدام به تعقیب خودشان بوده به حال خویش رها کرده و از منطقه خارج شده‌اند.

شکایت خانواده های قربانیان و پیگیری های مکرر به نتیجه ای ملموسی منجر نشده و ماموران از نوعی مصونیت بهره برده اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment