ایران کارگر > گوناگون > هواپیمای پرنده ‌مافوق صوتی که در آینده نزدیک جانشین کنکورد خواهد شد

هواپیمای پرنده ‌مافوق صوتی که در آینده نزدیک جانشین کنکورد خواهد شد

تصویر یک هواپیمای جت

ایران – گوناگون

هواپیمای پرنده ‌مافوق صوتی که در آینده نزدیک جانشین کنکورد خواهد شد

شرکت هواپیماسازی آمریکایی “بوم” می‌خواهد یک جت مسافربری با سرعتی مافوق صوت برای خطوط هواپیمایی بسازد که از سال ۲۰۲۳ به خدمت شرکت های هواپیمایی در خواهد آمد. این شرکت ۷۶ سفارش خود را تا کنون دریافت کرده است.

بزرگ‌ترین نمایشگاه هوا ـ فضای جهان که در “لو بورژه” در نزدیکی پاریس در فرانسه برگزار می‌شود، معمولا عرصه‌ی رقابت دو غول هواپیماسازی جهان یعنی بوئینگ و ایرباس است. اما این بار در کنار این دو شرکت بزرگ، شرکت سومی به نام “بوم” نیز توجه همگان را به خود جلب می کند.

به گزارش “اشپیگل آنلاین” این شرکت قصد دارد هواپیمای مسافربری با سرعتی مافوق صوت را برای خطوط هوایی بسازد که شاید بتوان آن را جانشین کنکورد به شمار آورد. به گفته‌ی بلیک شول، موسس این شرکت، تا کنون سفارش ۷۶ فروند از این نوع هواپیما را دریافت کرده است.

به گفته‌ی رئیس شرکت “بوم” نخستین هواپیما از این دست می‌تواند از سال ۲۰۲۳ در خطوط هوایی به خدمت شرکت های هواپیمایی در آید.

سرعت آن به ۲۷۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، یعنی دو برابر بیشتر از سرعت صوت. در نتیجه سرعت این هواپیما حتی از کنکورد هم بیشتر است. این جت امکان جابجایی ۵۵ مسافر را دارد.

قرار است نخستین پرواز آزمایشی نوع کوچک‌تری از این جت در اواخر سال ۲۰۱۸ صورت گیرد. شرکت “بوم” قصد دارد گام به گام پیش برود و پس از موفقیت این آزمایش و دریافت پروانه، هواپیماهای بزرگ‌تری ساخته خواهند شد.

شرکت هوایی بریتانیایی “ویرجین آتلانتیک” متعلق به میلیاردری به نام ریچارد برانسون نخستین مشتری این هواپیما است.

از آنجا که “بوم” هم مانند کنکورد دو برابر جت‌های مسافربری بوئینگ و ایرباس سرعت دارد، زمان مسافت طی شده به نصف تقلیل خواهد یافت. برای نمونه مسیر پرواز پاریس به نیویورک به جای هفت ساعت در سه و نیم ساعت انجام خواهد گرفت. به گفته‌ی رئیس شرکت “بوم” خطوط هواپیمایی که این جت را بخرند می‌توانند از رقبای خود پیش بیفتند.

قیمت هر فروند از این هواپیما نیز حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که از کوچک‌ترین جت‌های مسافربری بوئینگ و ایرباس ارزان‌تر است. رئیس شرکت “بوم” تصریح می‌کند که البته مسافران این پروازها نباید انتظار تخفیف زیادی داشته باشند.

گفته می‌شود که هواپیماهای کنکورد که در دهه‌ی ۶۰ ساخته شدند و می‌توانستند بیش از صد سرنشین را در خود جای دهند، به دلیل قیمت بالای بلیت تقریبا هیچوقت پیش‌فروش نمی‌شدند و همواره شماری از صندلی‌های آنها خالی بود. اما هواپیمای “بوم” با ۵۵ صندلی کمتر با چنین مشکلی روبرو نخواهد بود.

پروازهای هواپیمای کنکورد در سال ۲۰۰۳ به دلیل مصرف زیاد سوخت و آلودگی صوتی وحشتناکی که ایجاد می‌کردند متوقف شد. اما قرار است “بوم” این مشکلات را نداشته باشد. به گفته بلیک شول، این هواپیما تا ۳۰ درصد نسبت به کنکورد کم‌صداتر است.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment