ایران کارگر > گوناگون > هنرنمایی فراموش نشدنی؛ رقص زیبای لری لورل و هاردی؛با یک ادیت کم‌نظیر – کلیپ

هنرنمایی فراموش نشدنی؛ رقص زیبای لری لورل و هاردی؛با یک ادیت کم‌نظیر – کلیپ

ایران – اجتماعی

هنرنمایی فراموش نشدنی؛ رقص زیبای لری لورل و هاردی؛با یک ادیت کم‌نظیر – کلیپ

در این کلیپ یک ادیت هنرمندانه از رقص لری توسط هنرمندان معروف جهان استن لورل و الیور هاردی را مشاهده می کنید.

استن لورل و الیور هاردی زوج کمدین مشهور دهه‌های بیست تا پنجاه سینمای آمریکا بودند. استن لورل متولد ۱۶ ژوئن ۱۸۹۰ در انگلستان و اولیور هاردی متولد ۱۸ ژانویه ۱۸۹۲ در ایالات متحده بود.

طنزهای لورل و هاردی در زمان حیات ایشان هیچگاه نتوانست توجه منتقدین را به خود جلب کند اما در میان مردم جهان طرفداران زیادی داشتند. تنها فیلم جعبه موسیقی محصول ۱۹۳۲ توانست برنده جایزه اسکار فیلم کوتاه شود.

لورل و هاردی در سال ۱۹۱۹ در کمپانی فاکس قرن بیستم و در فیلم سگ خوشبخت همکاری خود را آغاز کردند و سپس به استدیوی فیلم‌سازی هال روچ پیوستند. اولین فیلم دو نفره آنها شلوار پوشاندن به فیلیپ در سال ۱۹۲۷ آغاز همکاری رسمی این دو هنرمند بود و این همکاری حدود سی سال ادامه یافت. زنوبیا تنها فیلمی است که لورل در آن ایفای نقش نداشته‌ است.

اولیور هاردی در ۷ اوت ۱۹۵۷ در سن ۶۵ سالگی درگذشت، پس از مرگ هاردی، استن لورل به صورت رسمی از حرفه بازیگری کناره‌گیری کرد اما به علت بیماری زیاد نتوانست در مراسم درگذشت هاردی شرکت کند و گفت «الیور درک می‌کند».

استن لورل سال‌های آخر عمر خود را در آپارتمان کوچکی در سنت مونیکا سپری کرد و وقت خود را به جواب دادن به نامه‌ها و تلفن‌های طرفدارانش می‌گذراند. وی در ۲۳ فوریه ۱۹۶۵ در سن ۷۴ سالگی چند روز پس از حمله قلبی درگذشت. او در وصیت‌نامه خود نوشته بود «اگر کسی در مراسم درگذشت من گریه کند به هیچ عنوان از او راضی نیستم».

رقص لری لورل و هاردی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment