ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > واژگونی مینی‌بوس و مصدوم شدن ۱۳ کارگر معدنچی

واژگونی مینی‌بوس و مصدوم شدن ۱۳ کارگر معدنچی

تصادف مصدوم کارگر

 

ایران – حوادث کارگری

همین امروز واژگونی مینی‌بوس ۱۳ کارگر معدنچی مصدوم شدند.

صبح امروز یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، بر اثر واژگون شده مینی‌بوس حامل کارگران مجتمع معدنی صفا شهر در استان فارس، دست‌ کم ۱۳ نفر از کارگران مصدوم شدند.

حدود ساعت ۷:۲۰ دقیقه بامداد، این حادثه زمانی رخ داد که کارگران شیفت شب این مجتمع معدنی سوار بر دو دستگاه خودرو مینی‌بوس از محل کار خود راهی خانه‌هایشان بودند که در فاصله کیلومتر ۱۲ جاده صفا شهر به شیراز یکی از خودرو ها از مسیر خارج شده و واژگون می‌شود.

بنابه گزارشات رسیده، از قرار معلوم در این حادثه ۱۳ کارگر مصدوم شدند که بیشتر آنها دچار شکستگی استخوان و جراحت سطحی هستند و حال هیچ یک از مصدومان وخیم گزارش نشده است.

علی مجیدی رئیس بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) صفا شهر شهرستان خرم بید در تشریح جزئیات وضعیت مصدومان حادثه امروز معدن صفا شهرگفته است: مصدومان حادثه به کمک سه دستگاه آمبولانس اورژانس و یک دستگاه آمبولانس جمعیت هلال احمر به این بیمارستان منتقل شدند.

علی مجیدی می گوید، ۱۳ مصدوم این حادثه در بیمارستان صفا شهر خدمات اولیه درمانی را دریافت کردند که از این مصدومان، ولی ۲ نفر از آنان که نیازمند درمان تخصصی تری بودند، به بیمارستان دیگری منتقل شده‌اند.

لازم به ذکر است که مهدی رنجبر، کارشناس امداد جمعیت هلال احمر شهرستان خرم بید، نیز با تایید زمان، مکان و جزئیات مربوط به این حادثه آن را تایید کرده است.

اما در عین حال، سرهنگ احمد احمدی فرمانده پلیس راه شمال استان فارس با مقصر دانستن راننده اعلام کرد که این حادثه در اثر بی‌توجهی راننده به جلو روی داده است.

شهرستان خرم بید به مرکزیت صفا شهر در ۱۷۸ کیلومتری شمال شیراز واقع است.

این شهرستان از ذخایر معدنی قابل توجهی مانند مرمریت و دیگر سنگ‌های تزیینی برخوردار است و کارگران زیادی در این معادن مشغول کار می باشند.

لازم به یاد آوریست که روز گذشته نیز در یک حادثه دلخراش با واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز در جاده داراب که از هرمزگان به سمت شیراز می‌رفتند. ۱۴دختر دانش‌آموز کشته و ۳۵تن دیگر به شدت زخمی شدند.

علت بسیاری از تصادفات به خاطر عدم بهبود جاده‌های ایران از سوی طی ۳۹ سال اخیر است .

همچنین بسیاری واژگونی خودروها به علت فرسودگی این خودروها و عدم تمکن مالی مردم برای خرید خودروی نو می‌باشد. این درحالی است که آقا زاده‌ها و مقامات رنگارنگ  به خاطر چپاول و غارت سرمایه‌های کشور، بهترین و امن‌ترین و جدیدترین خودروها را سوار می‌شوند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment