همه با هم علیه اعدام ، نـامـه‌ای از زینب جلالیان از زندان خوی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی >  همه با هم علیه اعدام ، نـامـه‌ای از زینب جلالیان از زندان خوی

 همه با هم علیه اعدام ، نـامـه‌ای از زینب جلالیان از زندان خوی

همه با هم علیه اعدام
ایران – اجتماعی

 همه با هم علیه اعدام ، نامه‌ای از زینب جلالیان از زندان خوی

زینب جلالیان زندانی سیاسی، طی نامه ای از زندان خوی با عنوان « همه با هم علیه اعدام » خطاب به تعدادی از زندانیان سیاسی محکوم به اعدام خواهان شرکت و همگامی همه مردم در کمپین علیه حکم اعدام شده است.
متن نامه زینب جلالیان بشرح زیر است:

« همه با هم علیه اعدام »

رامین، زانیار، لقمان، کمال و دیگر زندانیان سیاسی که به اعدام محکوم شده‌اید، همین الان که این نامه را برایتان می‌نویسم وجودم لبریز از درد و غم است. شماها به خاطر کدام یک از این درد و رنج‌های مردم سرزمین مادریمان عصیان کردید که اینچنین به اعدام محکوم شدید؟!

شماها هم آن کولبران را دیده‌اید؟! که به خاطر تکه‌ای نان جان عزیزشان را کف دست نهاده‌اند تا تکه‌ای نان بر سر سفره عزیزانشان ببرند. در هر جامعه‌ای فردی که کار می‌کند، در ازای زحمتش حقوق دریافت می‌کند؛ اما کولبران کُرد در مقابل دست‌رنجشان از سوی جمهوری اسلامی گلوله نصیب شان می‌شود!

یا آن مادری که با کودکان ریز و درشتش در کوره‌های آجرپزی مشغول کارگری است و سهم وی در این جامعه مردسالار و دولت ضدزن، فقط تبعیض و رنج است.

یا آن زن جوان که در اعتراض به تبعیض در مقابل چشمان گریان و نگران مادرش خود را به آتش کشید یا آن کودکی که در سطل‌های زباله به دنبال نان می‌گشت، شماها انعکاس کننده کدامین درد هستید ای عزیزان؟! نمی‌دانم شماها تاوان چه چیزهای را پس می‌دهید، تاوان کُرد بودن یا انسان دوستی‌یتان را.

اگر مبارزه علیه تبعیض و ظلم جرمش اعدام است پس آنهایی که این همه جوانان این سرزمین را به مرگ محکوم می‌کنند باید در کدام دادگاه محاکمه شوند تا تاوان ناعدالتی و ظلم‌شان را که در حق جوانان کُرد روا داشته‌اند، پس بدهند.

ای ملت عزیز ایران و سازمان‌های حقوق بشر! من به عنوان یک زندانی سیاسی که خود سال‌ها زیر حکم اعدام قرار داشتم در پشت میله‌های زندان این ستمگران از شما تقاضا دارم همه با هم در یک جبهه علیه اعدام بایستیم و اجازه ندهیم که جمهوری اسلامی به خاطر مصلحت‌های غیرانسانی‌اش، پدر و مادر این زندانیان سیاسی محکوم به اعدام را به سوگ بنشاند.

بیایید هر یک از ما به شیوه‌ای، اما همه با هم علیه اعدام ـ این مجازات قرون وسطایی بایستیم ـ چرا که سکوت‌مان مهر تاییدی خواهد بود بر حکم اعدام، رامین، زانیار، لقمان، هدایت، کمال و دیگر زندانی سیاسی محکوم به اعدام.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment