همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات خیابانی مردم و حمایت از خواست آنها در نامه‌ای از زندان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات خیابانی مردم و حمایت از خواست آنها در نامه‌ای از زندان

همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات خیابانی مردم و حمایت از خواست آنها در نامه‌ای از زندان

همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات
ایران ـ اجتماعی

همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات خیابانی مردم و حمایت از خواست آنها در نامه‌ای از زندان

نسرین ستوده، از اعتراضات خیابانی اخیر مردم، حمایت کرده است. همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات خیابانی مردم در نامه‌ای از زندان اوین اعلام شده است. خانم ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۷، در منزل شخصی‌اش در تهران بازداشت و به دادسرای اوین منتقل گردید.

نامه همبستگی نسرین ستوده با اعتراضات با «سخنی با هموطنانم» آغاز شده است. وی نوشته است که زندانیان نیز اخبار اعتراضات مردم را شنیده‌اند؛ «اعتراض‌های خیابانی، دستگیری و بازداشت، و بازداشت و بازداشت که شاهد آن هستیم.» او همچنین می‌نویسد که «در کنج عزلت و زندان به رویاهایم پناه می‌برم.»

ادامه نامه، توصیف آن رویاهاست؛ «رویای صلح و دوستی، عفو و بخش، مهر و محبت؛ رویای برابری؛ رویای زیستن بی‌هیچ تبعیضی؛ رویای آنکه کودکان‌مان فارغ از قومیت و مذهب و جنسیت و هزاران تفکیک دیگر، در کوچه و خیابان با یکدیگر بازی می‌کنند، قد می‌کشند، دانشگاه می‌روند، تحصیل می‌کنند و کار می‌کنند.

رویای روزی که برای گشودن درهای دانشگاه به روی جوانان‌مان، مذهب آنها را مورد سوال قرار ندهند. رویای روزی که یهودی و مسیحی و بهایی و زرتشتی و مسلمان با برابری کامل و در کنار هم زندگی کنند.

به رویای عدم خشونت و استقرار قانون می‌اندیشم. به آزادی انتخاب پوشش زنان و انتخاب مذهب می‌اندیشم. به رویای پایان آپارتاید مذهبی می‌اندیشم. به اینکه هر زنی حق داشته باشد از تمامی سکوهای شهر بالا رود، بی‌آنکه داغ و درفش هیچ دادگاه و زندانی در انتظارش باشد.»

او که «در میدان عمل، زمانه‌ تحقق رویاها» را یافته، در پایان نامه‌اش، آن تحقق را در گرو رفتار دانسته و نوشته است که «اکنون نوبت ماست تا نشان دهیم چه اندازه مطابق رویاهایمان عمل می‌کنیم» و با «ایستادگی قدرتمندانه به نتیجه‌ای پایدار خواهیم رسید.»

بیشتر بخوانید: از زندان آزاد میشی ولی بیرون تو زندان بزرگتری هستی؛افشاگری خانم نسرین ستوده کلیپ

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment