ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > هفتمین تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته لوله‌سازی اهواز نسبت به عدم پرداخت حقوق

هفتمین تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته لوله‌سازی اهواز نسبت به عدم پرداخت حقوق

تجمع اعتراضی
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته کارخانه لوله‌سازی اهواز برای هفتمین‌بار نسبت به عدم پرداخت حقوق

تجمع اعتراضی شماری از کارگران باز نشسته کارخانه لوله سازی اهواز نسبت به عدم دریافت حقوق‌شان  ظهر روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، مقابل کانون بازنشستگان شرکت نفت در اهواز برگزار شد.
یک نفر از این تجمع کنندگان گفت: به دلیل طلبی که صندوق بازنشستگی نفت از شرکت ما دارد حقوق حدود ۹۷۳ کارمند بازنشسته که همگی بیش از ۶۰ سال سن دارند در این ماه قطع شده است.

این کارگر که خواست نامش فاش نشود، افزود: بر اساس قرارداد منعقده سال ۸۲ بین صندوق بازنشستگی نفت و شرکت لوله‌سازی اهواز، مقرر شد شرکت ماهیانه مبلغی را از حقوق این افراد کسر و درصدی نیز کارفرما به آن افزوده و به حساب صندوق بازنشستگی واریز کند که مدیریت وقت لوله‌سازی اهواز در این مساله قصور کرد.
بازنشسته معترض در ادامه افزود: هم اکنون طلب صندوق بازنشستگی از شرکت لوله سازی سنگین‌تر شده و اکنون شرکت لوله‌سازی پنج هزار میلیارد ریال به صندوق‌ بازنشستگی بدهکار است.

او در ادامه گفت: غیر از شرکت لوله سازی، شرکت‌های پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فارابی و کربن ایران نیز با این مشکل رو به رو هستند.
مدیر کانون بازنشستگان نفت نیز در گفت و گو با نمایندگان این تجمع قول مساعد برای پیگیری این موضوع را داد. این تجمع پس از یک ساعت به پایان رسید.
این بازنشستگان برای هفتمین روز است که به خاطر یک ماه حقوق معوق خود تجمع می کنند.

یادآوری می‌شود که شرکت لوله سازی اهواز در سال ۱۳۴۶ در اهواز و در راستای تولید لوله های فولادی برای صنایع نفت، گاز ، پتروشیمی و آب تاسیس شد. لوله های تولیدی این شرکت شامل انواع لوله های فولادی در اندازه های مختلف هستند. شرکت لوله سازی شامل چهار کارخانه است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment