هشدار کارگران کمباین سازی در مورد ضبط ابزارتولید کارخانه توسط طلبکاران - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > هشدار کارگران کمباین سازی در مورد ضبط ابزارتولید کارخانه توسط طلبکاران

هشدار کارگران کمباین سازی در مورد ضبط ابزارتولید کارخانه توسط طلبکاران

هشدار کارگران کمباین سازی
ایران – کارگری

هشدار کارگران کمباین سازی در مورد ضبط ابزارتولید کارخانه توسط طلبکاران

 مانع از خروج ابزار تولید کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز شوید

گروهی از کارگران کارخانه کمباین سازی تبریز طی هشداری خطاب به مقامات مسئول نسبت به خروج ابزار تولید این کارخانه قدیمی خواستار رسیدگی به این وضعیت نابسامان شدند.

آنها از مصادره بخشی از ماشین‌آلات این واحد تولیدی ازسوی طلبکاران مالی کارخانه خبر دادند.

کارگران همچنین با بیان اینکه در مدت زمانی که این کارخانه به تعطیلی کشیده شده بود، زیان‌های مالی و روحی فراوانی متوجه آنان شده است، افزودند: «طی این مدت با تلاش شبانه‌روزی و بدون دخالت کارفرما و مسئولان محلی توانسته‌ایم فعالیت تولیدی کارخانه را از سر بگیریم اما هر چند روز یکبار ماشین‌آلات و سایر ابزار کار کارگران این واحد تولیدی از سوی طلبکاران مصادره می‌شود به طوری که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند کارگران کاری برای انجام دادن ندارند و بزودی شاهد تعطیلی کامل کارخانه و بیکاری کارگرانش خواهیم بود.»

آنها با اشاره به بدهی‌های مالی کارفرما به ارگان‌های دولتی و خصوصی گفتند: این وضعیت درحالی تداوم دارد که روز شنبه (۲۱ بهمن ماه) نیز شاهد خروج تعدادی دیگر از ماشین‌آلات از کارخانه بودیم.

به گفته آنها؛ متاسفانه دیروز هم یکی از طلبکاران دو دستگاه پرس ضربه‌ای و یک دستگاه فرز را با حکم قضایی از کارخانه خارج کرد. یکی از کارگران ابراز داشت: «ما کارگران تمام تلاش خود را برای منصرف کردن طلبکار برای بازگرداندن ماشین‌آلات کارخانه انجام دادیم اما این تلاش درنهایت بی‌نتیجه خاتمه یافت.»

این کارگران از مقامات مسئول، خواستار رسیدگی به وضعیت اسفبار این کارخانه شدند و گفتند؛ در صورت ادامه روند مصادره ابزار تولید، کارخانه به‌طور کل از بین می‌رود.

به گفته کارگران کمباین‌سازی در یک کارخانه که تنها محل درآمد اهالی منطقه  بوده و کارگران آن سالها عمر خود را برای نگهداری محل کار خود کرده‌اند، اقدام به دادن حکم مصادره ماشین‌آلاتی که در حال تولید هستند، باهیچ موازینی همخوانی ندارد.

کارخانه کمباین‌سازی تبریز (شرکت توسعه صنعت آذربایجان) در زمینه تولید کمباین‌های کشاورزی، ساندویچ‌های پانل و انواع کانکس در جاده تبریز به آذرشهر (جاده پتروشیمی) فعالیت دارد. این شرکت پیش از سال ۹۰ حدود ۵۰۰ کارگر شاغل داشت اما در حال حاضر شمار کارگران باقیمانده آن به حدود ۴۴ نفر کاهش یافته است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment