ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > هشدار سندیکای چای درباره عواقب تصمیمات اخیر دولت بر تولید چای

هشدار سندیکای چای درباره عواقب تصمیمات اخیر دولت بر تولید چای

سندیکای چای شمال
ایران – کارگری

هشدار سندیکای چای درباره عواقب تصمیمات اخیر دولت بر تولید چای

 منتظر نتایج منفی تصمیمات اخیر دولت بر تولید چای باشید

سندیکای کارخانجات چای شمال نسبت به نتایج منفی برگزاری مزایده فروش چای‌های تاریخ مصرف گذشته ( سنواتی) بر بازار این محصول طی نامه ای به وزیر مربوطه (جهاد کشاورزی )هشدار داد.

این سندیکا پیش از این نیز در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور در تاریخ ۹۶.۱۰.۲۶ نسبت به فروش بیش از ۲۷۰۰۰ تن چای سنواتی اعتراض کرده بود.

در قسمتی از این نامه آمده است:

سندیکای چای شمال

جناب وزیر، در هفتم همین ماه در دفتر حضرتعالی تلاش شد که شیوه ای اتخاذ گردد تا مشکل فروش تولید امسال حل گردد که متاسفانه با درخواست قیمت ۲۵۰۰ تومان روبرو گشتیم، متعاقب آن ۹۶.۱۱.۱۲ در جلسه سازمان چای کشور و در حضور جناب آقای مهندس طهماسبی اطمینان کامل دادند که به هیچ وجه عنوان فروش چای سنواتی مطرح نیست و برای ادامه مذاکره با تجار ما را تشویق نمودند، که در همان لحظه تجار درخواست خرید کل چای را به مبلغ حداکثر ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان دادند.

آیا می دانید برای هر کیلو چای خشک استحصالی در سال ۹۶ مبلغ ۵۰۰۰ تومان از بیت المال هزینه شده است؟ آیا غیر از این است که دست اندرکاران نابودی چای کشور از آگهی مزایده سازمان تعاون روستایی مطلع بوده اند؟ …..

دولتی که  سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان کمک هزینه بلاعوض می کند ولی از طرف دیگر ۵۰ هزار تن چـای کهنه را چماق کرده بر سر ۶۰ هزار خانوار چـایکار و هزاران نفر ذینفع می زند و همزمان به عنوان پاداش و جایزه به واردکنندگان چـای خارجی معافیت از مالیات ارزش افزوده را مصوب می نماید مصداق فرموده حضرت علی ابن ابی طالب نیست؟ وقتی واردات قاچاق مطرح می شود می گوید ناچیز ( ناچیز یعنی ۴۲۰۰۰ تن) و یا غیر قابل جلوگیری و کنترل است، آیا قادر به جلوگیری از معافیت از مالیات ارزش افزوده چـای خارجی هم نیستید؟ آیا دولت فقط قادر به تقویت تجار واردکننده  و نابودی تولید داخلی است؟ اگر چنین است دیگر عرضی نداریم.

سندیکای چای شمال

همانطور که از خلال سطور نامه دردناک سندیکای چایکاران ملاحظه می‌شود، دولت و کل حاکمیت جمهوری اسلامی مأموریتی جز نابودی تمام و کمال منابع ثروت و انواع تولید مناطق مختلف کشور نداشته و ندارند. عموم کارخانجات مهم کشور درست مثل خود دولت به نقطه ورشکستگی و تعطیلی رسیده‌اند. تولیدات کشاورزی، صنایع دستی و . . .  بشدت کاهش یافته یا روبه تعطیلی هستند. علاوه با کارخانجات مختلف، صنعت فرش کشور نیز روبه افول و نابودی است و حالا کشت چای هم درحال ورود به مراحل بحرانی است. اینها همه نتایج کلان سیاست‌های اقتصادی فاجعه بار دولت ناکارآمدی است که نه می خواهد و نه می‌تواند گرهی از مشکلات عظیم اقتصادی کشور باز کند. تنها راه و تنها راه تغییر ساختار بنیادین حاکمیت سیاسی کشور است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment