۲۰۰ هزارتن محصول هندوانه در خطر از بین رفتن در شهرستان دلگان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > ۲۰۰ هزارتن محصول هندوانه در خطر از بین رفتن در شهرستان دلگان

۲۰۰ هزارتن محصول هندوانه در خطر از بین رفتن در شهرستان دلگان

هندوانه
 ایران – اقتصادی

۲۰۰ هزارتن محصول هندوانه در خطر از بین رفتن در شهرستان دلگان

در بخش جلگه چاه هاشم دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان، محصول هندوانه کشاورزان به علت کمبود کامیون در حال خراب شدن است.

به گزارش رسانه‌ها بامری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان گفت: برای حمل محصول هندوانه به بازار مصرف روزانه به حداقل  ۶۰۰ کامیون نیاز داریم، در حالی که روزانه ۳۵۰ کامیون در این بخش مشغول بکارند.
وی افزود: در صورت حل نشدن این مشکل بیش از ۲۰۰ هزار تن محصول هندوانه در این منطقه خراب می شود.

امیریان، مدیر حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: طبق سنوات گذشته کامیون مورد نیاز برای حمل هندوانه تامین شده بود اما در سال جاری با توجه به کاشت بی رویه هندوانه، مشکل کمبود کامیون بوجود آمده است.
وی افزود: مقرر شد کلیه کشاورزان منطقه اطلاعات مربوط به حمل و تناژ محصولشان را ارائه و مسئولان در ایرانشهر ناوگان مورد نیاز هندوانه کاران را تامین کنند.

نجفی رییس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این رابطه گفت: با توجه به اقلیم جنوب استان، بیشترین تنوع محصولات را در این مناطق داریم و حجم محصولات برای عرضه بسیار بالاست.
او با بیان اینکه در منطقه دلگان روزانه ۴۰۰ دستگاه کامیون در حال بارگیری هندوانـه هستند، افزود: افزایش کرایه حمل هندوانـه از سوی تولیدکنندگان بعلت رقابت آنان، چالشی است که باید اداره کل حمل و نقل استان برآن نظارت داشته باشد.

رییس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان به مصرف زیاد آب برای کشت هندوانـه اشاره کرد و گفت: در استان حداکثرصرفه جویی در کشت این محصول با روش های نوین آبیاری انجام شده است.
نجفی میزان مصرف آب در هر هکتار کشت هندوانه بین ۱۷۰۰ تا ۲ هزار مترمکعب عنوان کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment