ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > هجوم شبانه به منازل کارگران فولاد اهواز و دستگیری بیش از ۱۰ تن از آنان

هجوم شبانه به منازل کارگران فولاد اهواز و دستگیری بیش از ۱۰ تن از آنان

دستگیری کارگران فولاد اهواز
ایران – کارگری

هجوم شبانه به منازل کارگران فولاد اهواز و دستگیری بیش از ۱۰ تن از  آنان 

پلیس اطلاعات نیروی انتظامی اهواز، در نهمین روز اعتصاب متحدانه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و تجمعات پی در پی آنان در مقابل استانداری خوزستان و راهپیمائی در سطح این شهر، شب گذشته با در دست داشتن لیستی از کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز به درب منازل آنان مراجعه و اقدام به بازداشتهای گسترده این کارگران زحمتکش کرد.

در حالی این بازداشتهای شبانه در مقابل چشمان خانواده های کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز رخ میدهد که  روز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶، نیمه های شب،  هیئتی ۱۰ نفره که وارد شرکت شده و اعلام کرده بودند از طرف وزرای کار و صنعت، معدن و تجارت، برای بازدید و بررسی اعتراضات کارگران و توقف تولید، آمده اند، با اعتراض و سوال کارگران حاضر در شیفت شب مواجه شده بودند. کارگران می پرسیدند اگر با هدف بررسی اعتصاب و دلایل توقف تولید آمده اید چرا نیمه شب را برای اینکار انتخاب کرده اید؟

براساس گزارشات رسیده، تا صبح جمعه ۱۱ اسفندماه، بازداشت بیش از ۱۰ نفر از کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز توسط اطلاعات نیروی انتظامی قطعی است.
اسامی سه نفر از این کارگران فرهاد اکبریان ، مرتضی اکبریان و میثم علی قنواتی می باشد و هنوز اسامی دیگر کارگران بازداشتی مشخص نشده است.
گفته می‌شود، این بازداشتهای گسترده با دستور دادستانی اهواز صورت گرفته و علاوه بر بیش از ۱۰ کارگری که بازداشت شده‌اند، اطلاعات نیروی انتظامی اهواز طی تماسی با بسیاری از کارگران به دنبال آدرس منازل آنان برای دستگیری می‌باشد.

بازداشت این کارگران در مقابل چشمان خانواده‌هایشان در شب عید در شرایطی صورت می‌گیرد که آنها ماههاست دستمزدی نگرفته و خود و خانواده‌هایشان در وضعیت به غایت مصیبت باری برای گذران زندگی قرار دارند و تنها خواسته و مطالبه‌شان دریافت دستمزد کارشان است. حالا در حاکمیت جمهوری اسلامی، کارگر حتی حق ندارد به ماهها کار بدون دستمزد آنهم در آستانه سال نو کمترین اعتراضی بکند و بدلیل اعتراض به این بی عدالتی شبانه بازداشت می‌شود. به عبارتی جمهوری اسلامی از کار بدون دستمزد کارگران و برده داری نوین با تمام قوا و با کمک گرفتن از نیروهای امنیتی حمایت می‌کند و کارگران را برده‌هایی قلمداد می‌کند که باید نسبت به کار بدون دستمزد تمکین کنند.

این اقدامات پلیسی و وحشیانه نه بیانگر وجود حکومتی برای اداره جامعه در کشور، بلکه مبین وجود حکومتی است که پشتیبان تمام عیار برده دارانی مطلق العنان است. حکومتی که قریب به چهل سال پیش، با ژست مستضعف پناهی و شعار عوام‌فریبانه « خدا هم کارگر است» اختیار این جامعه را بدست گرفتند و اینک با هجوم شبانه به منازل کارگران، بطور بی شرمانه ای در تلاشند تا آنها را با ضرب و زور و توسل به دار و درفش با شکم گرسنه وادار بکار کنند.

« ایران کارگر» ضمن محکوم کردن بازداشت کارگران گروه ملی فولاد اهواز، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط آنان می‌باشد و از اعتراضات به حق این کارگران زحمتکش حمایت می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment