ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > نگهداری سهیل عربی بصورت «تنبیهی» در قرنطینه زندان اوین

نگهداری سهیل عربی بصورت «تنبیهی» در قرنطینه زندان اوین

سهیل عربی در زندان
ایران – اجتماعی

نگهداری سهیل عربی بصورت «تنبیهی» در قرنطینه زندان اوین

زندانی سیاسی، سهیل عربی ، طی هفته گذشته به صورت «تنبیهی» به بند یک (بند قرنطینه) زندان اوین منتقل شده است.

براساس گزارشات رسیده، روز ۳۰ آبان ماه سهیل عربی در پی اعتراض به شرایط بند هشت و درگیری لفظی با مسئولان به بند یک زندان اوین منتقل شده است.

او در حال حاضر در این بند از حق تماس، هواخوری و استفاده از امکانات زندان محروم است.

باید یادآوری کرد که در ماه گذشته گزارشگران بدون مرز یکی از جوایز سال ۲۰۱۷ خود را به سهیل عربی اهدا کرد.

سهیل عربی پیش تر در اعتراض به فشارهای نیروهای امنیتی بر خود و خانواده‌اش و پرونده‌سازی‌های صورت گرفته به مدت ۶۰ روز در اعتصاب غذا به سر برد و پس از انتقال از بند هفت اوین به بند امنیتی ۳۵۰ اوین، به اعتصاب خود پایان داد اما پس از چند روز، در پی انحلال بند ۳۵۰ به بند هشت اوین منتقل شد.

زندانی عقیدتی، سهیل عربی، در دی‌ماه سال ۱۳۹۲ با اعلام‌ جرم قرارگاه ثارالله سپاه دستگیر و به مدت دو ماه در بند سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و فشار قرار گرفت.

او تاکنون در دادگاه‌های متعددی به دلیل محتوای مطالب منتشر شده در صفحه فیس‌بوک خود و سایر صفحاتی که به همراه دیگران، ادمین (سرپرست) آن‌ها بوده، محاکمه شده است.

شعبه ۱۵ دادگاه سهیل عربی را به دلیل «توهین به رهبر جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری و شعبه ۱۰ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت، او را به دلیل «توهین به مقامات» به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.

وی هم‌چنین به اتهام «سب‌النبی» از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شد که این حکم طی اعاده دادرسی به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی تبدیل گشت. 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment