ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > نگرانی کارگران قراردادی شهرداری تهران از عدم تمدید قرارداد در سال جدید

نگرانی کارگران قراردادی شهرداری تهران از عدم تمدید قرارداد در سال جدید

کارگران شهرداری
ایران – کارگری

 نگرانی کارگران قراردادی شهرداری تهران از عدم تمدید قرارداد در سال جدید

تعدیلِ چهار درصدی، کارگران را نگران کرده، با استعفای شهردار، قراردادی‌های شهرداری تهران چه سرنوشتی دارند؟

در سال جدید کارگران قراردادی شهرداری تهران نگران عدم تمدید قرارداد هستند. استعفای شهردار به نگرانی این کارگران دامن زده است. در روزهای اخیرنامه‌ای به دست تعدادی از کارگران قراردادی شهرداری تهران رسیده مبنی بر اینکه در سال جدید هیچ قراردادی با کارگران ازسوی شهرداری و شرکت‌های تابعه منعقد نخواهد شد.

گفته می‌شود، دستورالعمل‌هایی نیز برای شرکت‌های تابعه شهرداری تهران ازجمله شرکت بهره‌برداری مترو ارسال شده که در آن خواسته شده با کارگران قراردادی که امتیاز لازم را کسب نکرده‌اند، تمدید قرارداد انجام نشود.
به نظر می‌رسد ارسال این دستورالعمل‌ها در راستای نامه ریاست شورای شهر تهران برای تعدیل ۴ درصد از نیروهای شهرداری تهران بوده که به محمدعلی نجفی، شهردار مستعفی تهران ابلاغ شده بود.

رئیس شورای شهر: چهاردرصد از قراردادی‌ها باید تعدیل شوند

از خبرها چنین به نظر می‌رسد که نظام ارزشیابی کارکنان قراردادی در شرکت‌های تابعه شهرداری تهران اجرایی شده و کارگرانی که امتیاز مورد نظر را کسب نکرده‌اند، بایستی تعدیل شوند. در نامه‌ای که پیش از این محسن هاشمی به شهردار وقت تهران در رابطه با تعدیل نیروهای شهـرداری نوشته، آمده بود: « به موجب ماده ۱۱۷ مصوب برنامه پنج ساله دوم شهـرداری تهران ابلاغی به شماره ۱۶۰.۱۸۸۲.۴۹۳۸ مورخ ۳۱ اردیبهشت ۹۳ شهـرداری تهران موظف است نسبت به بررسی صلاحیت عمومی و ارزیابی شایستگی‌ها و عملکرد کلیه کارکنان قراردادی و ساماندهی نیروی انسانی به نحوی که حداقل ۴ درصد از نیروهای قراردادی کاهش یابد اقدام نماید. »

در ادامه این نامه آمده: « با عنایت به ساختار نامتناسب نیروی انسانی شهـرداری تهران و افزوده شدن بیش از ۱۰ هزار نفر در ۱۸ ماهه پایانی دوره مدیریت قبلی و ضرورت اجرای مصوبه مذکور، سپاس‌گذار است دستور فرمایید تا قبل از پایان سال جاری گزارش حسن اجرای ماده مذکور را در تمامی سطوح سازمانی تهیه و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نمایید. »

آیا دیواری کوتاهتر از حداقل حقوق بگیران پیدا نکرده‌اند؟

اکنون کارگران قراردادی شهرداری تهران که بسیاری از آنها نتوانسته‌اند امتیاز لازم را کسب کنند، نگران آینده شغلی خود هستند و از بیکار شدن در سال جدید واهمه دارند. یکی از کارگران شرکت بهره‌برداری مترو تهران می‌گوید:  سوال منِ کارگر به عنوان کسی که چند سال سابقه کار در متروی تهران را دارم این است که چرا شورای شهر برای کاهش هزینه‌ها سراغ تعدیل کارگران حداقل‌بگیر رفته است آیا دیواری کوتاهتر از ما کارگران قراردادی پیدا نکرده‌اند؟

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment