نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در نامه بیش از ۱۰۰ تن از دوستان معلم او - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در نامه بیش از ۱۰۰ تن از دوستان معلم او

نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در نامه بیش از ۱۰۰ تن از دوستان معلم او

نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی
ایران ـ اجتماعی

نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در نامه بیش از ۱۰۰ تن از دوستان معلم او

بعد از اعلام نگرانی “خدیجه پاک ضمیر” همسر محمد حبیبی درباره‌‌ وضعیت جسمانی این فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، بیش از ۱۰۰ تن از معلمان در نامه‌ای با ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی ، خواهان برگرداندن او به زندان اوین شده‌اند.

خانم “خدیجه پاک ضمیر” پیش از این، ضمن بیان متوقف شدن پرداخت حقوق ماهیانه آقای حبیبی، از سوی کارگزینی، گفته بود که «همسرش مشکوک به عفونت ریه است و از تنگی نفس رنج می‌ کشد.»

یادآوری می‌شود که آقای محمد حبیبی، عضو کانون صنفی معلمان، در تجمع اعتراضی روز ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ معلمان در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران، همراه با تعدادی دیگر از تجمع‌کنندگان، توسط نیروهای امنیتی، با ضرب و شتم بازداشت و به قرنطینه شماره ۲ زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه، تمامی بازداشت‌شدگان این تجمع به غیر از محمد حبیبی، با تودیع قرار کفالت از زندان اوین آزاد شدند؛ اما آقای حبیبی به تیپ ۴ این زندان که یکی از بدترین تیپ‌های زندان است، منتقل شد. گفته شده است که وضعیت جسمی ایشان همچنان نگران‌کننده است.

آقای حبیبی که از مدت‌ها پیش دچار مشکل قلبی شده است، درخواست کرده بود که او را به خارج زندان منتقل کنند؛ اما به این درخواست وی جهت معالجه پاسخ مثبت داده نشد و تنها برای او قرص‌ مسکن تجویز کردند.

نگرانی از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در نامه روز ۲۵ تیرماه دوستان و همکاران معلم وی انعکاس یافته است. او با گذشت بیش از دو ماه از بازداشت‌اش، همچنان در تیپ ۴ این زندان نگهداری می‌شود. بنا به اظهار حسین تاج، وکیل فعالان صنفی معلمان، دادگاه محمد حبیبی، عضو کانون صنفی معلمان تهران، اول مرداد ماه امسال (۹۷) برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید: فراخوان به نجات جان محمد حبیبی از سوی « آموزش بین‌الملل »

شایان ذکر است که محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۶، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و نهایتا در تارخ ۲۶ فروردین‌‌ماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment