ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > نگرانی از بیکاری و ۶ ماه حقوق معوقه کارگران پروژه راه‌سازی بروجرد-اراک

نگرانی از بیکاری و ۶ ماه حقوق معوقه کارگران پروژه راه‌سازی بروجرد-اراک

بیکار کارگران بروجرد
ایران – کارگری

نگرانی از بیکاری و ۶ ماه حقوق معوقه کارگران پروژه راه‌سازی بروجرد-اراک

براساس گزارشات رسیده روز ۴ آذر ماه، حدود پنجاه نفر از کارگران پروژه راهسازی باند دوم تور بروجرد به اراک حدود شش ماه است که حقوق معوقه خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران زحمتکش در پیمانکاری پروژه راهسازی باند دوم مسیر بروجرد- اراک از خرداد ماه سال جاری تاکنون حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.
حدود ۵۰ نفر تعداد کارگران شاغل در این پروژه راهسازی هستند که در استخدام “شرکت رامان” هستند، و حالا این کارگران نگران پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود هستند.

یکی از کارگران این پروژه راهسازی به نام فرشید، در مورد شرایط کاری خود می‌گوید: “۶ ماه است که حقوقی از سوی شرکت به ما پرداخت نشده است و این وضعیت عدم پرداخت حقوق باعث نگرانی ما کارگران شده است”.

فرشید در ادامه می‌گوید: “باتوجه به وضعیت کارگری ایران بیم آن می‌رود که تا چند روز دیگر کار تعطیل و همه بیکار شویم و در نهایت هم نتوانیم حقوقمان را دریافت کنیم”.
او با اشاره به برخوردی که این کارفرما با کارگران دارد اضافه می‌کند: “ماه‌ها است که لباس فرم و لوازم ایمنی را در اختیار ما قرار ندادند و این هم وضعیت حقوق‌های ما است. حالا شنیده‌ایم که به تازگی ساخت و ساز پروژه ساخت خط ۳ مترو اصفهان و همچنین ساخت ساختمان پلاسکو را بر عهده گرفته است”.
کارفرمای این پروژه بدون توجه به اینکه که کارگرانش شش ماه حقوق دریافت نکرده‌اند می‌گوید به زودی معوقات را پرداخت می‌کنیم.

در همین رابطه معاون اجرایی شرکت رامان یاری‌گرروش، در رابطه با معوقات حقوق کارگران همچنان وعده می دهد که : “کارگران نگران معوقات خود نباشند. به عنوان پیمانکار از کارفرمای پروژه باند دوم تور بروجرد به اراک مبالغی را طلب داریم که با دریافت آن حقوق کارگران را پرداخت می‌کنیم”.

عدم پرداخت ماه‌ها حقوق عقب افتاده کارگران به معضلی در همه محیط‌هایکارگری در ایران تبدیل شده است. مشکلی که باعث شده کارگران در وضعیت معیشتی فاجعه‌باری قرار بگیرند و کمترین امنیت شغلی نداشته باشند.
عموم کارگران زحمتکش در سراسر کشور از تأمین حداقل نیازهای زندگی روزانه خود عاجزند و زندگی آنها در حال از هم پاشیدن است. کارگرانی که نه استطاعت پرداخت اجاره بهای خانه را دارند و نه یارای پرداخت هزینه تحصیل کودکانشان را و نه می‌توانند از عهده هزینه‌های سنگین دوا و درمان همسر و فرزندانشان برآیند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment