ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آنگاه که نقاب از چهره تشکل‌های ضد کارگری و وابسته می‌افتد!

آنگاه که نقاب از چهره تشکل‌های ضد کارگری و وابسته می‌افتد!

تشکل‌های کارگری وابسته
ایران ـ کارگری

آنگاه که نقاب از چهره تشکل‌های ضد کارگری و وابسته می‌افتد!

برگرفته از کانال تلگرام اتحادیه آزاد کارگران ایران:

کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران و کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران بیانیه‌ای مشترک صادر کرده‌اند و از کارگران خواسته‌اند تا ضمن محکوم نمودن اعتراضات ( به گفته تشکل‌های ضد کارگری ، اغتشاشات) اخیر که موجب بر هم زدن نظم و انضباط اجتماعی می‌گردد، حتی از برگزاری اجتماعات صنفی آرام صرفنظر نموده و مطالبات و خواسته‌های به حق خود را در قالب مصاحبه، مناظره و بیانیه از طریق نمایندگان قانونی خود (همین پادوان سابق و خط و نشان‌کشندگان جدید علیه کارگران)! مطرح و پیگیری نمایند تا شاید کارگزاران و مدیران اجرایی نظام به این بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها پاسخ مناسب و در خور شأن جامعه کارگری بدهند!

تشکل‌های ضدکارگری که اکنون نقاب ریاکاری از چهره برداشته‌اند و معترضان را اغتشاشگر و برهم‌زننده نظم و انضباط اجتماعی معرفی می‌کنند، فراموش کرده‌اند که چند روز قبل‌تر جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران گفته بود: نارضایتی‌ها، مشکلات اقتصادی و معیشتی و آسیب‌های اجتماعی بستر و زمینه ‌ساز تجمعات اعتراضی بوده است و اکثر متهمان دستگیر شده ۱۸ تا ۳۵ساله و از طبقات پایین جامعه بوده‌اند!

این نقاب از رخ برافتادگان که همچنان می‌خواهند ریاکاری‌های خود (یدک کشیدن عنوان دروغین نمایندگان کارگران) را حفظ کنند، همان کارگران، همان فرزندان خانواده‌های کارگری، همان کارگران اخراجی و بیکار و همان جوانان بیکار جویای کاری که علیه گرانی، فقر و بیکاری به خیابان‌ها آمدند و وحشیانه با باتوم و گاز اشک آور مورد هجوم قرار گرفتند، با شلیک مستقیم گلوله در خیابان جان باختند، بازداشت و شکنجه شدند و هر روز خبر کشته شدن یک یا چند نفر از بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها به گوش می‌رسد، را اغتشاشگر می‌نامند و با محکوم کردن اعتراضات به‌حقشان، سرکوب و کشتار آنان را مورد تأیید و حمایت قرار می‌دهند! «وحید حیدری» و «سینا قنبری» که در بازداشتگاه‌های اراک و اوین کشته شدند، به خاطر بیکاری ناچارا در کنار خیابان دستفروشی می‌کرده‌اند و «سارو قهرمانی» دیگر جانباخته در بازداشتگاه اطلاعات سنندج طبق گفته های کارفرمای سابقش خانم بهاره رهنما، با موتور از رستوران غذاهای سفارشی به دست مشتریان می‌رسانده است. این سه جانباخته در بازداشتگاه‌ها، نمونه‌هائی از کشته‌شدگان دیگر در شرایط مشابه هستند که همگی از درد فقر و بیکاری به خیابان‌ها آمدند و حقشان از زندگی را فریاد زدند؛ اما مرگ نصیبشان کردند و حالا از نظر همدستان سرکوبگران مجتمع در نهادهای فریبکار و ضد کارگری، اغتشاشگر و سزاوار سرکوب هستند.

اکثریت قاطع ما کارگران سال‌هاست که ریاکاری و فریبکاری این عوامل در راستای تسهیل تحمیل نهایت بی حقوقی بر ما و حفاظت و حراست از منافع کارفرمایان و سرمایه‌داران را تجربه کرده و آثار مخرب ضدیتشان با منافع کارگران با امضاء گذاشتن بر پای مصوبات تعیین حداقل مزدهای چهار، پنج برابر زیر خط فقر در شورای عالی کار را در زندگی خود با گوشت و پوست لمس کرده‌ایم. اما امروز به یقین برای تعداد معدود کسانی که احتمالا تا چندی پیش نسبت به نیات ضد کارگری اینها متوهم بوده‌اند، با دشمنی آشکارشان نسبت به منافع و حق داشتن زندگی درخور شأن انسان امروزی برای کارگران مواجه شده‌اند.

عوامل ضد کارگر که امروز از کارگران می‌خواهند حتی از تجمعات صنفی و آرام پرهیز کنند، خود در همراهی با ارگان‌های سرکوب تجمعات صنفی و آرام کارگران در همه دوره ها، نقش داشته‌اند. نهادهای ضد کارگری از همین جنس در آذربایجان غربی بودند که به حمایت از مدیر کل برکنار شده اداره کار آذربایجان غربی به خاطر عدم پاسخگوئی به کارگران شلاق خورده «معدن آق‌دره» بیانیه نوشتند و بسیاری دیگر از اقدامات ضد کارگری آنها که آخرین آن همدستی با نیروهای امنیتی و انتظامی در سرکوب و بازداشت بیش از ۵۰ نفر از کسانی که روز ۱۵ دی ماه ۹۶ مقابل وزارت کار به فراخوان «ربابه رضائی» با خواست آزادی «رضا شهابی» و شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد، تجمع کرده بودند، هنوز از ذهن کارگران پاک نشده اند. همه اعتراضات کارگران طی ۳۹ سال گذشته آرام و به دور از خشونت، حول مطالبات معیشتی، برگزار شده اند. اما هیچ یک از اعتراضات کارگری سابقه نداشته است که مورد یورش و سرکوب خشونت بار نیروهای امنیتی و انتظامی و دستگاه‌های قضائی قرار نگرفته باشد.

ما خشونت طلب نبوده و نیستیم. همه اعتراضات ما بر سر حق و حقوق خود بوده‌اند و اعلام می کنیم تجمع و اعتراض به اعمال بی‌حقوقی، تحمیل فقر و بیکاری را حق خود می دانیم.

جوانمیر مرادی ۲۹/۱۰/۹۶

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment