نسرین جوادی : آقای ربیعی شما مسئول فقر و فلاکتی هستید که بر ما کارگران تحمیل شده است - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > نسرین جوادی : آقای ربیعی شما مسئول فقر و فلاکتی هستید که بر ما کارگران تحمیل شده است

نسرین جوادی : آقای ربیعی شما مسئول فقر و فلاکتی هستید که بر ما کارگران تحمیل شده است

نسرین جوادی
ایران ـ کارگری

نسرین جوادی : آقای ربیعی شما مسئول مستقیم  فقر و فلاکتی هستید که در این چند سال بر ما کارگران و زحمتکشان تحمیل شده است

خانم نسرین جوادی کارگر بازنشسته در مقاله‌ای کوتاه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را اینچنین مخاطب قرار داده است: آقای ربیعی شما مسئول مستقیم  فقر و فلاکتی هستید که در این چند سال بر ما کارگران و زحمتکشان تحمیل شده است.

چندی پیش خانم پروین محمدی نماینده سابق کارگران صنایع فلزی ایران نیز طی مقاله‌ای خطاب به علی ربیعی که روز پنجشنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ در جلسه شورای اداری شهرستان میانه گفته بود:” اجازه نمی‌دهیم فشار تحریم به معیشت و زندگی اجتماعی مردم آسیب بزند” نوشت: «آقای ربیعی شما پاسخگوی بلایایی که خودتان در این سالها به سر ما کارگران آوردید باشید  جلوگیری از بلایای بعدی پیش‌کش.»

بیشتر بخوانید: پروین محمدی :آقای ربیعی فعلا پاسخ عملکرد تاکنونی‌تان را بدهید، وعده حمایت از مردم، پیشکش‌تان

ذیلا توجه شما را به مقاله خانم نسرین جوادی جلب می‌کنیم:

تعیین دستمزد در سال گذشته (سال ۹۶ ) که تورم دو رقمی بود با افزایشی که اعلام کردید، ما ۴ برابر زیر خط فقر بودیم، در سال جدید با افزایش دستمزد اعلام شده که هنوز به نیمه اول سال نرسیده با روند سیر صعودی ساعتی و لحظه به لحظه قیمت ارز و سکه در کشور هستیم که  این یعنی تورم ۳ رقمی تا حتی بیشتر (دلار ۱۲۰۰۰ تومان، سکه ۴۵۰۰۰۰۰ تومان و حقوق ۱،۱۴۰،۰۰۰ تومان) روبرو شده‌ایم؛ یعنی سقوط صد در صدی و به قهقرا‌رفتن زندگی فنا شده کارگران.

البته از زندگی فقط اسمش برای ما ، زندگی واقعی برای شما و دیگر تصمیم بگیران سرنوشت ما زحمتکشان.

زندگی شما به قیمت خون کارگران و زیر پا گذاشتن حق زندگی زحمتکشان و کارگران بوده است. به نقطه‌ای رسیده‌ایم که شرایط نابرابر و ناعادلانه امروز، دور از شان زندگی انسانی و تاب تحمل این وضعیت برای طبقه ما، غیرممکن شده است.

یقین داشته باشید که ما کارگران بر علیه ظلم و ستم و بی‌حقوقی مضافی که بر ما کارگران و زحمتکشان در این چند سال  تحمیل کرده‌اید در صفی متحد برای داشتن یک زندگی در خور شان انسانی باشد قرار خواهیم گرفت.

نسرین جوادی کارگر بازنشسته ـ ۹ مرداد ۱۳۹۷

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment